fbpx

Бізнес в Польщі для українців: топ-5 відмінних ідей та дещо про невдалі рішення

Багато українців вже другий рік живе в Польщі. Хтось зміг перевезти свій бізнес, хтось пішов працювати в польську компанію, а хтось досі хоче відкрити власну справу. Насправді зробити це не так важко, як здається. Але щоб даремно не втратити гроші та час, важливо спочатку трохи розібратися в цьому питанні. А саме в тому, який бізнес може стати в Польщі прибутковим, а який краще не розпочинати, бо це призведе до збитків. Тому в статті ми спочатку розкажемо про погані ідеї для бізнесу, а потім – про хороші.

 

Який бізнес в Польщі не принесе прибутків

 

Цікаво, що саме такі види бізнесу у нас приносять непогані гроші. Тому багато людей пробують відкрити те ж саме в Польщі. А потім неприємно дивуються, коли нічого не виходить. Мова йде про будівництво, сферу розваг та магазини одягу. Що од останніх, варто чітко розуміти, що мова йде саме про офлайн магазин. Бо інтернет-магазин – це, якраз, дуже хороший варіант. І про нього ми поговоримо трохи пізніше. А зараз повернемося до поганих ідей.

 

Почнемо з будівництва. Якщо хтось подумав, що проблема може виникнути під час реєстрації – це не так. Навпаки, зареєструвати фірму досить просто. Для цього треба зібрати стандартний пакет документів та отримати ліцензію. Саме через простоту процедур багато людей і роблять помилку, вирішивши займатися будівництвом. На жаль, вони не усвідомлюють, що їх фірма для польської аудиторії є “ноунеймом”. Всі успішні кейси з України, навіть якщо їх десятки, поляки розглядати не будуть. Їм потрібні приклади успішного будівництва на території Польщі. А у фірми, яка лише з’явилася, таких прикладів, звісно ж, немає. Саме тому на послуги компанії не буде ніякого попиту, і вона просто прогорить.

 

Далі поговоримо про магазин одягу. На перший погляд, це хороший бізнес, який, начебто, не має ніяких ризиків. Та насправді все не зовсім так, як здається. Бо, як і у випадку з будівництвом, будь-який новий магазин – “ноунейм”, якому дуже важко конкурувати з уже відомими польськими та іноземними брендами. Звісно, можна потроху себе просунути, розкрутити, зацікавити клієнтів. Але на це потрібно багато часу та великі суми грошей. Як і на оренду, виробництво чи купівлю товарів тощо. Тому якщо бюджет обмежений і часу не так багато, варто розглянути ті варіанти, які не потребують високої конкурентоспроможності та великих витрат для відкриття бізнесу.

 

У сфері розваг також потрібні великі вкладення і багато часу, щоб вони окупилися. Тому цей варіант підходить лише для тих, хто має час, щоб поступово розвивати бізнес. І гроші, аби вивести його на ринок, вивчити конкурентів, зібрати цільову аудиторію та продати їй свої послуги. В цілому, сфера розваг з трьох поганих ідей для бізнесу в Польщі є найменш небезпечною. Але починаючи таку справу, варто пам’ятати про те, що прибуток прийде далеко не зразу.

 

Підбиваючи підсумки по цьому пункту можна зробити висновки, що поганими ідеями для бізнесу є ті, які мають велику конкуренцію, потребують підтвердження кейсів на польському ринку та передбачають великі витрати.

 

Топ-5 відмінних ідей для бізнесу

 

Перша ідея може здатися не очевидною, але вона є дуже прибутковою – відкриття приватних дитячих садочків в новобудовах, в кроковій доступності. В Польщі батьки часто хочуть, щоб їх діти знаходилися десь поруч з домом, і такі садочки дають можливість не їздити за дитиною на інший район. Важливо, щоб в садочку працювали польські педагоги, або педагоги, які ідеально володіють польською мовою. Хорошим бонусом стане наявність приватного педіатра – це підвищить довіру батьків, бо вони розумітимуть, що поруч з їх дітьми є кваліфікований лікар, який, в разі чого, завжди прийде на допомогу.

 

Друга ідея – інтернет-магазин. Вона є набагато очевиднішою та зрозумілішою для українця. Бо всі ми час від часу, або постійно, купуємо щось в інтернет-магазинах. В Польщі інтернет-покупки також дуже популярні. І, як і в Україні, відкриття інтернет-магазину не потребує якихось особливих ліцензій тощо. До того ж використовуючи такий формат, не треба перейматися про оренду приміщення. Також можна закупити мінімум товару, а потім дозамовити. Як показує практика, українці, які мали такі магазини в Україні, а тепер мають в Польщі, кажуть що польський варіант навіть більш прибутковий.

 

Третій варіант бізнесу – канцелярський магазин біля шкіл і університетів. Такий бізнес є безпрограшним будь-де. Бо учням і студентам завжди потрібні листочки, ручки, зошити та інший канцелярський дріб’язок. Так, можливо такий бізнес не принесе позахмарних прибутків, але стабільні фінансові надходження будуть мінімум десять місяців на рік. До того ж канцелярія недорого коштує, і для такого бізнесу непотрібне велике приміщення з якимись спеціальними можливостями.

 

Четверта хороша ідея для бізнесу – бюро перекладів. Його можна зробити як онлайн, так і з офісом. Перший варіант – більш економічно вигідний, адже не треба шукати приміщення. Перекладачі можуть працювати віддалено, замовлення легко приймати через інстаграм або телеграм. Сьогодні багатьом українцям потрібні офіційні переклади на польську чи з польської. Також ніколи не втрачають популярності переклади англійською, німецькою, іспанською. З часом можна розширити сферу діяльності та надавати послуги на будь-яких мовах. Просувати бюро можна через інстаграм. Як показує практика, навіть органічне просування дає результати. А якщо увімкнути таргетингову рекламу і налаштувати її на правильну цільову аудиторію – клієнтська база швидко поповниться.

 

І остання, п’ята ідея – власне, СММ-просування бізнесу. Але для втілення цієї ідеї в реальність важливе хороше знання польської мови. І, дуже бажано, англійської. Бо полякам потрібно, аби з їх акаунтами працювали на їх рідній мові. Якщо ж знання мови достатнє – це прекрасний спосіб заробляти на фрилансі. Для такого бізнесу точно не потрібен офіс, роботу може виконувати навіть одна людина або невеликий штат. А для того, щоб знайти клієнтів, достатньо власноруч просувати свою агенцію, відправляти пропозиції потенційній цільовій аудиторії. Такий бізнес не потребує ніяких вкладень, максимум – таргетингова реклама. А завдяки тому, що зараз багато бізнесів хочуть продавати себе в соцмережах, попит на СММ-просування є дуже великим.

 

Тож якщо ви живете в Польщі і задумуєтеся про відкриття свого бізнесу, можете спробувати скористатися однією з цих ідей. Але перед тим, як починати, варто досконало вивчити нюанси та законодавчу базу в тій сфері, в якій хочете працювати. Бо Польща завжди дуже чітко дотримується Законів, а за порушення – штрафує. І жодне виправдання про незнання нюансів тут не спрацьовує.

 

Але не треба боятися та нервуватися. Якщо серйозно та вдумливо підійти до питання, можна досить швидко відкрити бізнес та отримати перший прибуток.

Поділитись:
Надіслати заявку
Остані публікації

Залишились запитання?

Напишіть нам та ми зв’яжемось з Вами найближчим часом