fbpx

Новий вид професійної освіти в Польщі – Галузеві центри навичок – BCU (Branżowe centra umiejętności)

У Польщі буде створено 120 центрів галузевих навичок (BCU) протягом 3 років. Там зможуть навчатися студенти, викладачі та дорослі. Сам проєкт буде реалізовано в рамках Національного плану реконструкції, про це повідомила заступниця керівника MEiN Маржена Махалек.

До кінця 2024 року має з’явитися 120 відділень BCU по всій Польщі.

Галузеві центри навичок – BCU (Branżowe centra umiejętności) – це навчальні заклади, створені за участю влади, вишів та роботодавців, з метою підготовки або перепідготовки людей для галузей економіки, які потрібні в реаліях сьогодення.

Завдяки залученню роботодавців до процесу навчання, ті, хто навчається, разом зі знаннями набуватимуть і практичних навичок, і це полегшить подальше працевлаштування. Тобто фактично компанії, що беруть участь у проєкті, готуватимуть собі персонал.

Галузеві центри навичок спеціалізуватимуться в конкретній сфері економіки, зокрема в автоматизації, робототехніці, мехатроніці, автомобільній промисловості, авіаційній промисловості, поновлюваних джерелах енергії, транспорті, експедуванні та логістиці або в харчовій промисловості. Кожній галузі економіки буде присвоєно 1 центр у країні, а його місцезнаходження визначатиметься цією галуззю.

Галузеві центри навичок виконуватимуть такі завдання:

  • Створення можливісті здобувати знання та професійні навички на високому технічному рівні. Там зможуть навчатися як студенти, так і люди, які бажають набути додаткових навичок (перепідготовка викладачів за професією та особи, яким потрібні нові кваліфікації).
  • Навчання професіям, які відповідатимуть потребам польського ринку праці.
  • Формування людських ресурсів для сучасної економіки.
  • Центри мають стати своєрідним місцем зустрічі шкіл, промисловості та університетів і ефективним інструментом з підготовки сучасних кадрів.

 

Ви завжди можете звернутись за консультацію до спеціалістів Hello Poland з питань легалізації та реєстрації бізнесу в Польщі.

Поділитись:
Надіслати заявку
Остані публікації

Залишились запитання?

Напишіть нам та ми зв’яжемось з Вами найближчим часом