fbpx

Все про біткойн: історія появи, специфіка роботи з цією криптовалютою та інші нюанси

Bitcoin з’явився ще в 2009-му році. Досі достеменно невідомо, чи була творцем одна людина, чи група людей. Але офіційно вважається, що цю першу криптовалюту створив Сатоші Накамото. Він хотів, щоб люди могли безпечно передавати цифрові гроші одне одному, без посередників, таких як банк, уряд чи інші зовнішні установи. Спочатку криптовалюта використовувалася виключно як найзручніше здійснення платежів між тими, хто використовував платежі саме у формі цифрової валюти.

 

Сьогодні за допомогою криптовалюти люди оплачують покупки, послуги, заробляють гроші, купуючи та перепродуючи таку валюту на біржах. Але в сфері законодавчих норм з криптовалютою досі є багато питань. Більшість країн світу не мають спеціальних законів, які б забороняли майнінг, купівлю чи торгівлю криптовалютами. Деякі країни запровадили нові закони, які прямо дозволяють використання та торгівлю криптовалютами, а деякі, навпаки, вважають використання криптовалюти незаконним.

 

Тому зараз ще трохи складно сказати, які точно перспективи криптовалюти. Але, дивлячись на ситуацію, яка є сьогодні, можна зробити певні висновки. В статті мова піде про саму криптовалюту, її перспективи та інші нюанси пов’язані з цією надсучасною валютою. Вся інформація буде надаватися на прикладі біткойну.

 

Що таке технологія блокчейн і як вона пов’язана з біткойном

 

Транзакції з біткойнами здійснюються за допомогою шифрування у віртуальній реальності в мережі на основі технології блокчейн.

 

Блокчейн – це ланцюжок блоків, тобто носіїв даних, на яких постійно зберігаються дані про певну транзакцію в мережі. Коли місце в одному блоці закінчується, з’являється наступний блок, але попередній не зникає. Це дозволяє відстежувати історію транзакцій. Тобто, насправді, це така собі віртуальна книга, в якій зберігається абсолютно вся інформація про транзакції.

 

А щоб блоків була достатня кількість, існують майнери. Це люди, які використовують обчислювальну потужність свого обладнання (комп’ютерів) і отримують «винагороду» у вигляді нових біткойнів (наразі кожні 10 хвилин алгоритм розподіляє 12,5 біткойнів між усіма майнерами) і збирають комісію за транзакції. Заробіток майнерів залежить від того, наскільки потужне у них устаткування. Бо від потужності напряму залежить те, скільки транзакцій буде поведемо саме через них та шанс на те, що біткоїн випаде саме цій майнинговій фермі.

 

Що таке біткойн-гаманець

 

Щоб користуватися біткойнами потрібен криптовалютний гаманець. Він має унікальну адресу, закритий ключ для авторизації, відомий лише власнику гаманця, та відкритий ключ для здійснення транзакцій. Оформити гаманець зовсім не складно, але оскільки існують десятки варіантів, варто обрати те, що буде підходити для конкретних запитів. Бо від того, наскільки правильно обрано гаманець, залежить і те, наскільки буде прибутковою торгівля біткойнами.

 

Як змінювався курс біткойна

 

Цікаво, що ціна першої транзакції з біткойнами становила 0,00076 доларів США. Це було до 2017-го року, коли раптом стався неймовірний стрибок ціни на біткойн. Тоді вона виросла до 15 000 євро. У 2020-му році біткоїн коштував вже 60 000 євро, але в 2022-му ціна знову впала до 15 000 євро. Сьогодні ціна біткойна коливається від 20 000 до 27 000 євро.

 

Прогнози фахівців криптовалютної індустрії дуже оптимістичні і припускають, що в 2025-му році біткойн коштуватиме майже 100 000 доларів, а у 2030-му році – майже 300 000 доларів.

 

Що говорить про криптовалюту законодавство Польщі

 

У Польщі наразі немає нормативних актів, які б чітко регулювали статус біткойна або надавали інструменти для захисту його володіння.

 

Оскільки біткойн не є річчю, на нього не можуть поширюватися права власності. Це право, визначене ст. 140 ЦК вказує, що предметом права власності може бути лише річ. Стаття 44 Цивільного кодексу, де йдеться про те, що «майно – це майно та інші майнові права», пояснює, що біткойн є різновидом майна та інших майнових прав, оскільки він не є майном. Оскільки це майнове право та актив, що передається, доходи від його продажу підлягають оподаткуванню.

 

Європейський банківський орган, дав визначення, згідно з яким біткойн – віртуальна валюта, яка є цифровим представленням вартості, яке не випускається центральним банком чи державним органом, але визнається фізичними та юридичними особами як засіб платежу. Згідно з цим визначенням, біткойни можна передавати, зберігати та торгувати ними в електронному вигляді.

 

Плюси та мінуси біткойну

 

Основною перевагою криптовалюти в цілому та біткойну зокрема є те, що можна здійснювати транзакції в будь-який час і в будь-якому місці. Немає потреби в посередництві банку. Учасники не втрачають гроші на банківських комісіях. Також можна торгувати на біржі, аби збільшити свій прибуток.

 

Якщо говорити про мінуси, то для багатьох вони непомітні. Особливо якщо людина не працює з великими сумами і користується біткойном час від часу. Але насправді мінуси є. І найбільшим з них є те, що біткойни взагалі не контролюються фінансовими установами, вони не мають центрального банку. Через це жодна держава не гарантує своїм авторитетом їх стабільність і цінність.

 

Крім того, біткойн може використовуватися для приховування кримінального походження грошей, так званого “відмивання”.  Рух біткойнів зі значними сумами важко відстежити через те, що транзакції з використанням біткойнів можна укладати з будь-якої точки світу.

 

Тож підбиваючи підсумки можна зробити висновок, що, без сумнівів, криптовалюта – це абсолютно новітній спосіб легко та швидко оплачувати товари та послуги і збільшувати свій дохід. Але оскільки ще жодна країна не має чітких законодавчих норм щодо криптовалюти, можуть виникати неприємні ситуації, випадки шахрайства. Тому використовуючи електронні гроші треба бути уважними, обережними, максимально дбати про свою безпеку та не розголошувати приватну інформацію. Тоді біткойн дійсно може полегшити і покращити життя.

 

Поділитись:
Надіслати заявку
Остані публікації

Залишились запитання?

Напишіть нам та ми зв’яжемось з Вами найближчим часом