fbpx

Все про розрахунок податків з Біткоїну

Криптовалюта стає все популярнішою, тому зараз її купує ледве не кожен другий. Це не дивно, адже у біткоїна висока вартість. А ще це дуже зручною. Придбавши таку валюту, можна її використовувати не лише для оплати товарів і послуг в точках, які приймають розрахунки в цій валюті, але і для покупки в інвестиційних, торгових цілях. Так, сьогодні торгівля криптовалютою може принести хороший прибуток, якщо все робити правильно. Але щоб дійсно отримувати дохід, варто знати про різні нюанси. І одним з найважливіших є розрахунок податків. Саме про це піде мова в статті.

 

Bitcoin в ПДВ

 

Відповідно до польського “Закону про податок на товари та послуги”, торгівля криптовалютами, такими як біткойн, звільнена від оподаткування. Для цілей оподаткування ПДВ біткоїн розглядається як платіжний засіб і звільняється від оподаткування відповідно до ст. 43 розділ 1 п. 7 Закону від 11 березня 2004 р. про податок на товари та послуги (Закон. вісник 2016 р., п. 710, зі змінами).

Bitcoin і податок на цивільноправові операції

 

Продаж криптовалют звільняється від ПДВ, також звільняє покупця від податку на цивільноправові операції. Але, окрім ПДВ є ще й ПДФО. І тут ситуація виглядає інакше.

 

Як розрахувати ПДФО та куди подавати декларації

 

Продаж біткойнів може здійснюватися як поза бізнесом, так і всередині нього. Отже, доходи від продажу криптовалюти можуть бути віднесені до джерел доходів від грошових коштів та майнових прав, зазначених у ст. 10 розділ 1 п. 7 у зв’язку зі ст. 18 Закону від 26 липня 1991 р. про прибутковий податок з фізичних осіб або доходи від несільськогосподарської підприємницької діяльності, про які йдеться у ст. 10 п. 3. Відповідно, якщо операції проводить фізична особа, яка не є підприємцем, вона повинна застосувати до податкової інспекції загальні принципи оподаткування, тобто шкалу оподаткування 18 або 32% та подати декларацію ПДФО 37.

 

Ті, хто веде бізнес і є підприємцями, можуть обрати оподаткування за шкалою оподаткування або фіксований податок за ставкою 19%. У цьому випадку розрахунки з податковою інспекцією проводяться в податкових деклараціях PIT-36 або PIT-36L.

 

По закону оподатковується дохід, тобто різниця між доходом і витратами на його отримання. Однак податкові органи можуть відмовити платникам податків у можливості віднести витрати на купівлю криптовалюти до витрат, що не підлягають оподаткуванню, через недостатнє документальне підтвердження їх витрат. Про це треба пам’ятати та завжди слідкувати за правильним веденням документації.

Усі операції купівлі-продажу криптовалюти Заявник повинен підтверджувати бухгалтерськими документами, які відповідають вимогам нормативних положень про ведення податкової книги доходів і витрат.

 

Тобто якщо є тільки квитанція про сплату грошей з власного банківського рахунку на біржовий рахунок, або, навпаки, про виведення з гаманця на банківський рахунок, виникнуть проблеми зі звільненням від оподаткування. Бо така квитанція не відповідає вимогам, визначеним вищевказаним положенням, і не може бути бухгалтерським документом, який є підставою для запису в Книзі доходів і витрат.

 

Винятком може стати ситуація, в якій особа має роздруківку підтвердження переказу з рахунку на рахунок біржі, яка Однозначно підтвердить купівлю біткойнів (їх кількість, ціна придбання тощо). Тому щоб не потрапити в неприємну ситуацію, необхідно приділяти особливу увагу збору всіх документів, які можуть бути доказами понесених витрат на придбання біткоїни. Якщо правильно вести звітність – проблем з податковою не повинно виникнути. А значить, не буде штрафів та фінансових втрат.

 

Поділитись:
Надіслати заявку
Остані публікації

Залишились запитання?

Напишіть нам та ми зв’яжемось з Вами найближчим часом