fbpx

Як збільшиться внесок за соціальне страхування ZUS в 2024-му році

Соціальне страхування ZUS в Польщі є обов’язковим. Звісно, для українців це стало несподіванкою, бо у нас страхуванням переймається не так багато людей. Та в Польщі все інакше. Люди оформлюють страховки аби отримати медичну допомогу, як без страховки дорога. Окрім того, часто роботодавці вимагають страховку, аби убезпечити себе та свого працівника. Також всі індивідуальні підприємці зобов’язані страхувати свій бізнес. І якщо цього не зробити – ніхто не дасть дозвіл відкривати власну справу. Тому на території Польщі важливо мати страховку, а також знати про зміни в ZUS. А 2024 рік має принести нові зміни у вигляді збільшення внеску, який необхідно платити в ZUS. Тому в статті мова піде саме про те, як будуть збільшуватися внески та як це позначиться на кишені платників.

 

Які зміни чекають в 2024-му році

 

Наступного року кожному індивідуальному підприємцю доведеться платити ще більший внесок, ніж цього року. Ба більше, цей внесок буде ще вище ніж спочатку розраховували можновладці. Зростання внесків буде вище офіційної інфляції тому торкнеться мільйона індивідуальних підприємців.

 

Але, варто відзначити, що законопроєкт про середню зарплату в 2024-му також передбачає, що вона стане більшою, ніж очікувалося. Відповідно, разом з нею, збільшиться і соціальне страхування.

 

Як буде розраховуватися внесок ZUS 

 

Остаточно бюджет на 2024 рік було затверджено Радою міністрів 26-го вересня 2023-го року та представлено на Сеймі. Саме тоді було визначено середню зарплату. Вона має складати 7 823 злотих. Для індивідуальних підприємців основою для призначення внесків на соціальне страхування стає заявлена сума прибутку, яка є не нижчою 60-ти відсотків прогнозованої середньої зарплати. До речі, мінімальна зарплата наступного року буде складати 4 694 злотих. Це більше ніж на 500 злотих в порівнянні з 2023.

 

Відповідно, якщо середня зарплата становить 7 824 злотих, то база для внесків становитиме 4 694 злотих. А це значить, що внески в пенсійний фонд, внески за інвалідністю, хвороби, нещасні випадки Фонд з праці будуть розраховуватися з суми 4 694 злотих.

 

Отже, якщо все прорахувати, то виходить що людям доведеться платити ось такі внески:

 

  • пенсійний – 916,35 злотих;
  • на страхування по інвалідності – 375,50 злотих;
  • тимчасова непрацездатність – 115,01 злотих;
  • страховий внесок від нещасного випадку – 78,40 злотих;
  • у Фонд праці – 115,01 злотих.

 

Якщо скласти всі суми, то виходить, що з наступного року щомісяця за страхування доведеться сплачувати 1 600 злотих. Цього року підприємці сплачують 1 418 злотих. Отже, доведеться платити майже на 200 злотих більше. Це досить велика сума, а якщо розрахувати оплату за всі 12 наступних місяців, то доведеться заплатити на 2 181 злотий більше, ніж цього року.

 

Тож бізнесменам в Польщі доведеться трохи “підтягнути ремені” та бути готовими саме до таких виплат. Бо змін у вже прийнятому законі не прогнозується.

Залишайте заявку на консультацію, наші фахівці проконсультують Вас безкоштовно. Наша фірма має власну польську криптобухгалтерію для клієнтів.

До зустрічі в Польщі!

Поділитись:
Надіслати заявку
Остані публікації

Залишились запитання?

Напишіть нам та ми зв’яжемось з Вами найближчим часом