fbpx

Які зміни будуть здійснені з 1 січня 2024 року в податковому законодавстві Польщі та як вони впливають на скорочення бюрократичних моментів

20.07.2023

Польська партія “Право та справедливість” запропонувала зміни в чинному податковому законодавстві. Вони були ухвалені та набудуть чинності з 1 січня 2024-го року. Цей закон спрямований на максимальне скорочення бюрократії та правових бар’єрів. Тому він передбачає кілька десятків модифікацій нормативних актів. В цій статті мова піде про основні напрямки, в яких повинні відбутися зміни.

 

Зниження ПДВ на дитячий одяг та взуття

 

З 1 січня 2024 року податок на додану вартість на дитячий одяг та взуття нарешті знизиться. Зараз ставка податку складає 23 відсотків, а після зниження вона становитиме лише 5 відсотків. Відповідно станеться помітне зменшення податку, який дуже сильно вплине на ціни. А це – величезне полегшення для батьків, адже їм доводиться купляти одяг для дітлахів дуже часто і в великій кількості.

 

Податок знизиться на дитячі футболки, комбінезони, взуття. І це стосуватиметься абсолютно всіх магазинів з дитячим одягом в Польщі. Тобто, якщо зараз річ коштує, наприклад, 61,5 злотих, то після зниження ПДВ вона коштуватиме вже 52,5 злотих. А це велика різниця, яка надасть можливість помітно зекономити на купівлі дитячого одягу та взуття. В законопроєкті про зниження бюрократії та правових бар’єрів що до цих змін написано наступне: «У зв’язку з останніми змінами в європейському законодавстві застосування зниженої ставки ПДВ на дитячому одязі та взутті більше не може піддаватися, як це було раніше, ставитися під сумнів органами Європейського союзу»

 

Реєстр продавців на маркетплейсах у Польщі

 

З 1 січня 2024 року всі майданчики, що займаються онлайн-продажами зобов’язані подавати звіт до податкової. Тобто з часу набуття законопроєктом чинності, всі хто володіє онлайн-платформами мають щорічно передавати інформацію про персональні дані, показники продажів, інформацію про статус реєстрації та те, чи платять податки продавці. Торгові онлайн-майданчики влада має поінформувати про їх обов’язки. А вони, своєю чергою, зобов’язані заздалегідь оновити інформацію в Правилах користування платформою та донести до продавців, що їх дані тепер будуть передаватися в податкову.

 

Податок на прибуток продавців на маркетплейсах у Польщі

 

Також нововведення стосуватимуться і податку на прибуток для осіб, які не займаються підприємницькою діяльністю. Прибутковий податок людина сплачуватиме, якщо вона купує в Інтернеті щось, що вже є вживаним, а потім протягом 6-ти місяців продає його знову онлайн, але дорожче.

 

Наприклад, якщо людина купила телефон за 2000 злотих, а потім через місяць перепродує уже за 2500 злотих (тобто ціна перевищує початкову на 500 злотих), вона має оплатити ці 500 злотих в якості податку. Однак, якщо вона продасть телефон також за 2500 злотих, але вже через 7 місяців, то ніяких податків платити не доведеться. Хоча, поки що незрозуміло, як цю інформацію буде перевіряти податкова.

 

Відповідальність за несплату податків для продавців на маркетплейсах у Польщі

 

Якщо платник протермінує оплату податків, йому будуть нараховувати додаткові відсотки від 4% до 8,5% річних. Або його чекає кримінальна відповідальність (все залежить від суми прихованого доходу).

У випадку коли людина не платить податки, на неї накладають штраф у розмірі 720 денних ставок (середня заробітна плата за 1 день). Інший варіант – позбавлення волі. Також можуть використовуватися обидва покарання одночасно. Якщо сума несплаченого податку невелика (менше за п’ятиразовий розмір мінімальної зарплати) штраф буде меншим.

 

Річний ліміт для незареєстрованих видів діяльності

 

Також відповідно до нового законопроекту, буде запроваджено не щомісячний, а річний розмір доходу по діяльності, яка не зареєстрована. Зараз ліміт на ведення незареєстрованої діяльності становить 75% від мінімальної

заробітної плати. А після введення змін його верхня межа буде становити 9-кратний розмір (12 х 0,75) мінімальної заробітної плати, що передбачена на даний рік або період.

 

Скасування ліміту часу на “Mały ZUS Plus”

 

Mały ZUS plus – це спеціальна система розрахунку соціальних внесків для певних типів підприємців. Вона дозволяє зменшувати розрахункову базу, від якої обчислюються

розміри цих соціальних внесків, тим самим значно зменшуючи їх величину. Раніше можна було рахувати лише 36 календарних місяців. Тепер це обмеження буде знято.

 

Підприємці, що рахують за допомогою Mały ZUS plus не повинні визначати та документально підтверджувати витрати, які не оподатковуються. Завдяки змінам у законодавстві буде збільшено на 50% поточна сума доходів, з яких можна

сплачувати прибутковий податок за єдиною ставкою. Відповідно, більше підприємців зможе скористатися цією системою, а значить, отримати більший прибуток від своєї діяльності.

За безкоштовною консультацією, звертайтесь за номером:

 +48 724 694 535

Поділитись:
Надіслати заявку
Остані публікації

Залишились запитання?

Напишіть нам та ми зв’яжемось з Вами найближчим часом