fbpx

Бухгалтер в Польщі на аутсорсі: краще чи гірше

Сьогодні багато бізнесменів, що перенесли свої підприємства до Польщі, зіткнулися з тим, що їм не вистачає бухгалтерів, які будуть працювати на місці. Бухгалтерія і Польщі – це популярна професія, тому кандидата знайти можна. Але постає питання: чи треба? Часто українці не дуже добре знають польську, а поляки – українську. Відповідно місцевий бухгалтер може не підійти для української компанії. Звичайно ж, лишають і українці, але тримати в штаті людину не завжди вигідно.

 

Ось тому все частіше бізнесмени задумуються про аутсорс (віддалена бухгалтерія в Польщі). До речі, зразу ж треба сказати про те, що аутсорс та приватний бухгалтер – це різні речі. Бо приватний бухгалтер – це людина, яка зрідка приїздить на підприємство, допомагає організувати бухгалтерський облік. Такі візити коштують менше ніж послуги бухгалтера, що працює щодня. Але у приватного бухгалтера є один великий мінус – він не несе ніякої відповідальності за свою роботу. Тому якщо з’являться якісь серйозні юридичні питання, а вони можуть з’явитися, бо бухгалтерія в Польщі має багато нюансів, такий бухгалтер легко зніме з себе відповідальність. Саме тому аби бути впевненими в тому, що бухгалтер не залишить фірму в найбільш несподіваний та відповідальний момент, краще звернутися до аутсорсингової компанії.

Що таке бухгалтерський аутсорс, плюси та мінуси

 

Варто відзначити, що до аусторсу краще звертатися компаніям, в яких в штаті менше 50-ти осіб. Бо з бухгалтерією дуже великого підприємства бухгалтер, що працює віддалено, може не впоратися. Навіть якщо він є чудовим спеціалістом. Бо в таких великих фірмах щодня відбуваються масштабні грошові обороти, і аби прослідкувати за всім що відбувається, встигати вести звітність, не створювати ситуацій, в яких компанія може отримати штраф, краще все ж мати штатного бухгалтера. В ідеалі – не одного. Такий підхід дозволить врахувати всі нюанси і нічого не пропустити.

 

Якщо компанія не настільки велика, можна обмежитися допомогою віддаленого бухгалтера. Але щоб він якісно виконував свої обов’язки – не варто економити на заробітній платі. Вона і без того точно буде меншою, ніж для штатного. При цьому з компанією все одно буде працювати спеціаліст, який має великий досвід, знає нюанси.

 

Плюсом співпраці з аутсорсинговою компанією, яка надає послуги бухгалтерів є те, що бухгалтер не зникне в невідомому напрямку в найважливіший момент. Навіть якщо він захворіє або у нього станеться якась форс-мажорна ситуація, компанія зразу ж надасть йому заміну. Це дуже зручно, особливо у випадку, коли треба подавати термінові звітності.

 

До речі, великі компанії іноді також звертаються до віддалених бухгалтерів та наймають їх проєктно. Це дуже зручно, коли штатному бухгалтеру треба допомога, а наймати когось на постійну роботу немає сенсу, бо ситуація тимчасова.

 

Дехто з роботодавців переймається через те, що віддалений бухгалтер буде недостатньо кваліфікований. Насправді аутсорсингові компанії завжди піклуються про свою репутацію, тому перевіряють кваліфікацію працівників. До того ж, майже завжди можна знайти форуми, сайти, де є реальні відгуки на виконавців. До речі, ще одним заспокійливим фактором для роботодавців є і те, що аутсорсингові компанії страхують свої послуги. Тому навіть якщо бухгалтер припуститься помилки, а таке дійсно може статися з кожним, компанія покриває штраф в межах страхової суми.

 

Ще один плюс – конфіденційність клієнтів та повний контроль над роботою бухгалтера, яку надають аутсорсингові компанії. Відповідно, бізнесмену не треба перейматися через те, що станеться витік інформації або постійно перевіряти роботу віддаленого бухгалтера.

 

Сьогодні бухгалтерія в Польщі спокійно може бути віддаленою, адже всі і так користуються електронним документообігом. Тому якщо підприємство не є великим, витрачати зайві фінансові ресурси на бухгалтера, що буде сидіти в офісі разом з усіма – це недоцільно. Хоча, декому спокійніше працювати з людиною, яку він бачить. Та в сучасному світі віддалена робота стає все популярнішою, тому якщо такий вид співпраці є зручним та цікавить – варто його спробувати.

 

Обирати вам! Але якщо у вас є сумніви – залишайте заявку на консультацію, наші фахівці проконсультують Вас безкоштовно. Наша фірма має власну польську бухгалтерію для клієнтів.

До зустрічі в Польщі!

 

Поділитись:
Надіслати заявку
Остані публікації

Залишились запитання?

Напишіть нам та ми зв’яжемось з Вами найближчим часом