fbpx

Що таке фактури та якими вони бувають в Польщі

Отже, почнемо з того, що ж таке фактура. Це комерційний документ, який видається продавцем покупцеві.

 

Найпопулярніша стандартна фактура в Польщі – це ВАТ. Вона підтверджує продаж товару або виконання послуги. Фактура виставляється до 15-го числа наступного місяця після того місяця, в якому продали товар, виконали роботу або надали послугу. Варто пам’ятати, що якщо сума брутто фактури дорівнює або перевищує 15 тисяч злотих, чи якщо товари та послуги входять до списку специфічних, тоді обов’язково треба зазначити в фактурі наступну фразу: “механізм подельоно подноще”.

 

Наступний вид фактури – спрощена. Її використовують аби документувати операції на суму, яка не перевищує 450 злотих або 100 євро. Треба пам’ятати, що така фактура не підходить для унійних контрагентів.

 

Ще один вид – фактура малого підприємця. Таку фактуру виставляють підприємці, які користуються касовим методом. До речі, в цій фактурі обов’язково треба вказувати фразу “метода касова”.

 

Переходимо до наступного виду фактури – фактура залічкова. Вона виставляється в тому випадку, коли підприємець отримує частину оплати до того, як надасть послугу чи продасть товар. По суті, це фактура на аванс.

 

А наступна фактура – фактура концова. І її виставляють в тому випадку, коли спочатку було виставлено фактуру залічкову. Виставляють її на залишок суми, який повинен виплатити контрагент.

 

Фактура корегуйонце – ще фактура виправлення. Тобто її вставляют в тому випадку, коли в основній фактурі було допущено помилку. Наприклад, помилилися в ціні або не врахували якийсь податолк. Коротше кажучи, буль-яку помилку можна виправити за допомогою такої фактури.

 

Наступну фактуру виставляють платники податків, звільнені від сплати НДС. Вона відрізняється від стандартної тим, що в графі НДС треба написати латинські літери Z та W. Бо це абревіатура від словосполучення “звільнення від податків”. До речі, окрім цих літер на фактурі обов’язково треба вказувати причину такого звільнення. Виключенням є підприємці, які отримали звільнення завдяки тому, що їх грошовий оборот становить не більше 200 тисяч злотих на рік.

 

Ще одна фактура – фактура ВАТ моржа. Вона відрізняється від інших тим, що взагалі не має ставки НДС. Її особливість в тому, що підприємець платить НДС не від повної вартості товару чи послуги, а лише від націнки, тобто своєї моржі.

 

Остання фактура – проформа. Вона по суті не є бухгалтерським документом. Це скоріше комерційна пропозиція, в якій вказується назва товару, його ціна тощо. Якщо покупець погоджується на умови і готовий платити, тоді треба обов’язково виставити стандартну фактуру.

 

Отже, тепер ви знаєте які бувають фактури та можете обрати потрібну, коли будете щось продавати або купувати. Нагадую, що наші фахівці завжди готові Вас підтримати та допомогти.

Телефонуйте, або залишайте заявку тут на сайті:

+48 724 694 535

Поділитись:
Надіслати заявку
Остані публікації

Залишились запитання?

Напишіть нам та ми зв’яжемось з Вами найближчим часом