fbpx

Spolka z o.o. – Податки в Польщі в 2024 році для ТОВ.

Переваги Товариства з Обмеженою Відповідальністю – Spolka z o.o.

Перша перевага

Це можливість реєструвати на свою компанію торгову марку, причому ви не обмежені у кількості ваших компаній чи торгових марок. Компанія у Польщі – це зручно якщо треба перепродавати, передавати права на вашу торгову марку комусь іншому чи продати/передати частку бізнесу або весь бізнес.

Друга перевага

Це зовнішні інвестиції, можливість залучити інвесторів і знову ж таки, зручність взаємодії як з приватним інвестором так і з будь-яким венчурним фондом. Інвестори більше зацікавлені в ТОВ, оскільки якщо це інвестор, то йому може бути запропоновано членами правління також частки, можливість контролювати фінанси, якимось чином впливати на рішення в компанії. Тому інвестори більш схильні вкладати свої інвестиції в ТОВ.

Коли у вас є компанія, то у вас є Udziały firmy – тобто частки бізнесу і ці частки ви можете перепродавати, дарувати безкоштовно комусь, вводити нових членів правління в свою компанію. Ви можеш віддавати комусь частку і просити за це гроші. Це все про процес інвестицій. А у разі ФОПу такої опції немає. Ви не можете віддати частку свого приватного підприємництва.

Третя перевага

Ви ризикуєте лише статутним капіталом, розмір якого на сьогоднішній день становить 5000 злотих. Доречі, саму цю суму ви повинні перевести на банківський рахунок при реєстрації фірми, або це може бути інша форма вкладу – це не обов’язково мають бути фінансові кошти, це може бути якесь майно, або не майнові цінності. Загалом, 5000 злотих має у вас бути на старті Вашого бізнесу в Польщі – це та сума, якою ви в будь-який момент ризикуєте.

Четверта перевага

Spolka z o.o. має більшу довіру у контрагентів. Вважається, що це заможніша постать на ринки і її репутація вища.

 

Які ж є мінуси у цієї форми діяльності?

Виділяють кілька мінусів ведення діяльності за формою Spolka z o.o – це необхідність мати статутний капітал та повний бухгалтерський облік – обов’язковість складання та подання фінансової звітності 1 раз на рік. Хоча, ми з вами вже зрозуміли, що статутний капітал, це не такий вже і недолік. А те що називають найголовнішим мінусом – це податки. Але повірте, завжди є легальні способи їх зменшити чи мінімізувати.

Давайте детально розглянемо податки для ТОВ – Spolkę z o.o. в 2023 році:

Для польських фірм, а також іноземних компаній, які мають штаб-квартири (головні офіси) у РП є податок на юридичну особу – це CIT – варіюється від 9% до 19%. При чому 9% – це Знижена ставка. Застосовується для тих, чий дохід за попередній рік не перевищив 2000000 євро в злотих за курсом на перший робочий день податкового року. Застосовується і до нових компаній (утворених у звітному році), але є низка винятків!!

І є другий податок на прибуток – PIT – це податок на дивіденди, які виплачуються засновникам і він становить 19%. Цей податок може стягуватися незалежно від іншого оподаткування. Для його застосування достатньо факту виплати дивідендів. Наприклад, якщо компанія отримує прибуток у результаті діяльності, та оподатковується за стандартною шкалою, то вона має виплатити 19% податку на дохід , а при призначенні дивідендів – ще 19%.

З хороших новин:

Існують льготи – це так званий Естонський CIT. Детальніше про це ми писали в цій статті.

Єтакож і інші податки та збори юридичних осіб, що впроваджують бізнес в Польщі.

Загалом, усі відрахування, які потрібно робити з прибутку, можна умовно поділити на кілька великих категорій:

  • Податок на прибуток юридичної особи (CIT).
  • Податок на дивиденти
  • Податок на додану вартість (ПДВ або VAT). Додаткове оподаткування прибутку під час торгівлі, що передбачає широкий перелік звільнення.
  • Специфічні податки. Маються на увазі, наприклад, податку на деякі види майна, специфічні операції тощо. Очевидно, що можуть бути далеко не в кожному випадку.
  • Соціальні збори. Це виплати в ZUS : пенсійне, медичне та інше страхування самого бізнесмена та його працівників (у разі їх наявності). Формально не є податком, але для розуміння загальної картини враховувати даний вид витрат необхідно.

На окрему увагу заслуговують збори, пов’язані з соціальними та медичними виплатами – ZUS.

Але тут напишемо коротко, якщо у вашої Компанії є 2 і більше засновника – то ви не зобов’язані оплачувати в ZUS, а робите це самостійно, на свій розсуд. Грубо кажучи, ви самі турбуєтесь про свою пенсію та медичне забезпечення. А от за будь-якого найманого працівника нараховуються та виплачуються всі необхідні податки та збори, включаючи і ZUS, та прибутковий податок на фізосіб. Але це вже зовсім інше питання, стосовно працівників, самого процесу працевлаштування, легалізації.

З цим вам допоможуть наші спеціалісти Hello Poland, якщо ви оберете нас як партнерів для юридично-фінансового супроводу.

Рідко, коли податкова система якоїсь країни проста і легко зрозуміла. Польща у цьому сенсі не є винятком. Але не можна не помітити, що розрахунок CIT значно простіше, ніж багатоступінчасті системи оподаткування фізосіб або приватних підприємців. Є проста ставка та знижена – на яку маєте підстави, ту й виплачуєте.

Але і правильний розрахунок доходу, і облік усіляких пільг, і використання інших деталей, що помітно впливають на розміри виплат – справа часто доступна тільки професійним бухгалтерам. До них ми і рекомендуємо звертатися всім бізнесменам-початківцям. І власне ми допоможемо вам підібрати такого фахівця для Вашого бізнесу в Польщі, навіть якщо ви не розумієте польської мови та законодавства. В цьому і полягає наша місія, полегшити життя підприємцям, та вивільнити вам час для самої діяльності.

Підсумуємо!

Якщо ви налаштовані рухати, розвивати ваш бізнес, працевлаштовувати людей, розширяться, звичайно, у вас набагато більше можливостей при відкритті ТОВ. Ви можете брати партнерів, поділяти з ними відповідальність, відповідати за різні аспекти вашої діяльності.  І при цьому всьому, ви будете більш юридично захищені на відміну від ФОП. Особливо, якщо ви звернулись за юридичним супроводом, скажімо до такої консалтингової компанії як Hello Poland.

Наші спеціалісти надають постійне консультування та спровід, щодо:

  • Діяльності компанії;
  • Внесення до реєстру KRS;
  • Підтримки у проведенні ділових переговорів / супровід на зустрічах;
  • Виконують розробку господарських договорів;
  • Консультують щодо укладання цих договорів та встановлення торговельного співробітництва;
  • При потребі, представляють інтереси компанії в органах державної влади;
  • Допомагають з правильним працевлаштування співробітників, їх легалізацією;
  • Ведення бухгалтерського та кадрового обліку;
  • Отримання транспортних ліцензій і реєстрації авто та інші.

Залишайте заявку на консультацію!

До зустрічі в Польщі!

Поділитись:
Надіслати заявку
Остані публікації

Залишились запитання?

Напишіть нам та ми зв’яжемось з Вами найближчим часом