fbpx

Як «Естонський CIT» працює в Польщі

Сама абревіатура «CIT» розшифровується як «Corporate Income Tax» або податок на доходи юридичних осіб (в ракурсі Естонії – податку на виведений капітал).

Відповідно до частини 1 статті 50 Закону Естонії про прибутковий податок компанії – резиденти сплачують такий податок з прибутку, розподіленого як дивіденди чи з інших відрахувань. Ставка податку становить 20% з брутто дивідендів. А для нерозподіленого прибутку діє нульова ставка. Саме це зробило естонську модель оподаткування популярним інструментом міжнародного податкового планування.
До нововведень в податковій сфері Польщі були і є такі опції: стандартна ставка податку на прибуток становить 19%.  Але для платників податків з доходом не більше 2 млн євро на рік (при певних умовах) діє знижена ставка 9%.
Більше про податки в Польщі в 2022-2023 читайте тут.
Зараз Уряд Польщі запропонував альтернативний шлях – можливість перейти на податок на виведений капітал. Саме називають польським «Естонським CIT». У платників податків є можливість вибрати нову модель оподаткування на 4 роки.
Така модель не скасовує податок на прибуток, а в разі порушення вимог, компанія позбавляється можливості використовувати її і переходить на стандартну. Це йде в розріз з моделлю оподаткування в самій Естонії, оскільки вона не передбачає ніяких альтернативних опцій і лімітованих періодів.
Згідно Національної програми реформ Польщі, компанії, які будуть направляти свій прибуток на інвестування в основні фонди і не будуть виплачувати дивіденди, не платитимуть податок. Тобто умовно можна сказати, що податок в такому разі буде дорівнювати 0%.

Які бізнеси можуть скористатися польською версією «Естонського CIT»?

Польським «Естонським CIT» можуть скористатися мікро, малі й середні ТОВ (Sp. z o.o.) і акціонерні компанії, річний оборот яких з VAT не перевищує 100 мільйонів злотих (близько 22 мільйонів євро). При чому така умова застосовується протягом усього часу використання такої моделі.

Для компаній також є додаткові вимоги:

  •  акціонерами можуть бути лише фізичні особи;
  •  у компанії немає пайової участі в інших підприємствах, трастах або інших структурах;
  • не менше 3-х співробітників працюють за трудовим договором (директорів, акціонерів-співробітників не враховуємо);
  • пасивні доходи фірми не перевищують активні доходи від операційної діяльності більш ніж на 50%;
  • компанія інвестує у свої основні засоби.
Положення, щодо польського «Естонського CIT» також можуть застосовуватися, якщо акціонером компанії буде фізична особа-нерезидент Польщі. Тобто українці, білоруси також можуть цю модель використовувати для свого бізнесу.

Більш детальну інформацію про оподаткування в Польщі та зокрема про так званий нульовий податок Ви завжди можете отримати від наших фахівців, або в цій статті.

Напишіть нам або зателефонуйте: +48 724 694 535

Поділитись:
Надіслати заявку
Остані публікації

Залишились запитання?

Напишіть нам та ми зв’яжемось з Вами найближчим часом