fbpx

Купівля та реєстрація автомобіля в Польщі.

Якщо Ви маєте в планах купівлю вживаного автомобілю в Польщі, то ця стаття саме для Вас.

Для купівлі автомобіля слід підписати договір купівлі-продажу або оплатити фактуру ПДВ (VAT) із внесенням оплати, зазначеної в умовах продажу.

Під час виконання продажу продавець повинен передати новому власнику такі документи:

 • Карту транспортного засобу (це важливий документ транспортного засобу, що містить усю необхідну інформацію про автомобіль та всіх власників транспортного засобу, навіть попередніх);
 • Техпаспорт;
 • Страховий поліс, якщо він актуальний;
 • Ключі від автомобіля (зазвичай 2 комплекти ключів).

Після купівлі автомобіля його слід обов’язково зареєструвати протягом 30 днів. Щоб зареєструвати автомобіль, слід звернутися у відділ транспорту starostwa powiatowego (часто в правлінні Gminy знаходиться powiatowy wydział transportu – філія) або правління міста за місцем реєстрації. Можна скористатися допомогою іншої особи, передаючи повноваження, тоді необхідно внести гербовий збір у розмірі 17 злотих.

Необхідні документи:

 1. Заява власника про реєстрацію транспортного засобу;
 2. Підтвердження права власності на транспортний засіб (підтвердженням права власності є один з наступних документів: фактура ПДВ, що підтверджує придбання транспортного засобу, договір обміну, договір дарування, договір довічного утримання, правочинна ухвала суду, що виносять рішення o праві власності, договір відчуження, наприклад, банку, первинний договір відчуження разом із заявою про зворотне передання прав власності та заявою про повну сплату заборгованості). Слід перевірити, щоб договір купівлі автомобіля включав усіх власників автомобіля – потрібно звірити дані з техпаспортом. Якщо в техпаспорті записано співвласника, але без зазначення імені, то слід вимагати від покупця інформацію про те, хто фактично є співвласником автомобіля;
 3. Техпаспорт транспортного засобу з актуальним терміном техогляду;
 4. Карта транспортного засобу (якщо була видана);
 5. Реєстраційні номери;
 6. Документ, що посвідчує особу іноземця: паспорт або документ, що дозволяє перебування (віза або карта перебування);
 7. Підтвердження тимчасової реєстрації іноземця (до цієї дати буде дійсний техпаспорт);
 8. Документ, що підтверджує надання повноважень, якщо у справі бере участь уповноважена особа.

При подачі цих документів службовець видає відразу т.зв. тимчасовий техпаспорт (терміном на 30 днів), a після закінчення 1-3 тижнів особа отримує вже т.зв. постійний техпаспорт.

Реєструючи б/в автомобіль, придбаний у країні, слід також звернутися до податкової інспекції, щоб подати декларацію PCC-3 та сплатити податок за цивільно-правові дії, який становить 2% від вартості автомобіля. Зазвичай його оплачує покупець автомобіля – це вказується в договорі купівлі-продажу. PCC не слід оплачувати, якщо продавець є підприємцем, а на автомобіль, що продається, видає фактуру ПДВ.

Варто пам’ятати, що сплатити податок слід протягом 14 днів з дня укладення договору про придбання автомобіля.

З усіх цих питань індивідуально до Вашої ситуації Вас проконсультують наші досвідчені спеціалісти.

Залишайте заяку нижче!

Або телефонуйте за номером – +48 724 694 535

 

Підготував Михайло Міщенков, 11.10.2022

Поділитись:
Надіслати заявку
Остані публікації

Залишились запитання?

Напишіть нам та ми зв’яжемось з Вами найближчим часом