fbpx

Міфи про бізнес в Польщі: у що не треба вірити

Війна триває вже півтора року, і багато біженців, які опинилися в Польщі  давно почали розуміти, що пора починати “свою” справу на місці або переносити бізнес з України. Бо життя триває, воно тут і зараз. Саме тому сьогодні дуже багато людей цікавиться бізнесом в Польщі. Але часто не наважуються його почати, бо чують різноманітні міфи, які їх лякають та переконують в тому, що бізнес за кордоном – це дуже складно. Або ж, навпаки, вважають, що відкриття бізнесу – це дуже легка справа, бо в Європі є багато бонусів. Через таке хибне бачення ситуації, люди втрачають гроші та час. Саме тому, в цій статті ми поговоримо про п’ять міфів, які стосуються бізнесу в Польщі.

 

Міф Перший.

Якщо відкрити фірму в Польщі – її власник автоматично легалізується в ЄС

 

Такий стереотип виник ще кілька років тому і завдяки йому зараз ми маємо велику кількість відкритих підприємств, які наразі не працюють. Більш того, їх керівництво просто не може потрапити в Польщу. Сьогодні ця ситуація ще й почала погіршуватися, бо біженці почали відкривати нові підприємства, які не приносять їм прибутку і не надають їм тих прав, на які вони розраховували.

 

Так відбувається через те, що людей дуже приваблює доступ для відкриття бізнесу. Його надають практично кожному, і люди думають, що з такою можливістю вони досягнуть позитивного результату ледве не за місяць. А ще, що він дасть їм можливість легально жити в країні. Ось тільки через те, що законодавство країни не дозволяє зловживань в цій сфері, є багато нюансів. Наприклад, те, що бізнес було відкрито, не дає прав його власнику або керівнику перебувати в Польщі. Щоб отримати право на перебування, треба організувати бізнес так, щоб він відповідав усім критеріям, визначеним законом. Тому якщо людина хоче легально залишитися в Польщі, мало просто відкрити бізнес. Треба, щоб він діяв та став прибутковим.

 

Міф Другий.

В Польщі можна відкрити бізнес і самому легко працевлаштуватися в свою фірму

 

Дуже часто так думають ті, хто бажає відкрити компанію, яка займається будівництвом або транспортом, та зразу ж оформитися в свою фірму, як працівник. Так часто роблять у нас в країні – директор працює на рівні з найманими працівниками на початках роботи. І виконує функції майстра, водія, будівельника тощо. Але в Польщі все так просто зробити неможливо. Бо якщо людина є іноземцем, спочатку вона повинна оформити дозвіл на працю. І якщо ця людина є просто найманим працівником, то отримати такий дозвіл буде дуже просто. А от якщо це керівник компанії, тоді ситуація значно ускладнюється. Бо в цьому випадку тип дозволу буде інакшим. І щоб його отримати треба звертатися в багато різних інстанцій. Тому часом краще просто стати найманим працівником, ніж відкривати свою компанію, а потім намагатися отримати дозвіл на працю в своїй же фірмі.

 

Міф Третій.

Якщо відкрити бізнес в Польщі – можна легко отримати дешевий кредит

 

Так, дійсно, польські підприємства, які засновують іноземці, можуть отримати в польському банку лізинг або кредит. Але банки точно не видають кошти лише через те, що потенційний постачальник зареєстрований в Польщі. Банку найбільше цікаво, чи зможе підприємство обслуговувати наданий кредит та наскільки великий ризик того, що кредит не буде повернено.

 

Тому, коли позичальник звертається в банк, установа дивиться на показники діяльності, прибуток, наявність майна на підприємстві. А також на фінансову звітність. Ось чому коли підприємство тільки відкривається, отримати кредит складно.

 

Також варто відзначити, що кредит частіше дають тим підприємствам, в складі правління яких є люди, що мають карту сталого побуту в Польщі, або ж польські громадяни. Бо якщо підприємство з якихось причин не зможе повернути борг, банку буде легше стягнути заборгованість. Тож кредит отримати можна, але позичальник має не лише зареєструвати підприємство, а і бути платоспроможним.

Наші спеціалісти консультують з питань кредитів та лізингу для бізнесу.

 

Міф Четвертий.

Щоб відкрити фірму в Польщі, в складі учасників та керівників обов’язково мати польського громадянина

 

Польське законодавство не забороняє створювати підприємства, які є на 100 відсотків власністю іноземців. Така ж ситуація і з керівництвом компанією. А міф з’явився через те, що вважається, ніби наявність польського учасника або керівника допомагає бізнесу краще розвиватися. Бо місцеві краще розуміють специфіку. Але, як показує практика, не все так однозначно. Місцеві дійсно краще розуміють нюанси, але є люди, які починають поводитися некоректно, і реалізовувати свої інтереси коштом іноземних інвесторів. Тому єдиний реальний плюс наявності польського громадянина – це можливість легше отримати кредит в банку. Бо банки дійсно більше довіряють місцевим, адже з них легше отримати заборгованість, як було сказано в розвінчуванні третього міфу.

 

Міф п’ятий.

Якщо відкрити в Польщі фірму, можна направляти своїх іноземних працівників в інші країни ЄС

 

Зараз багато українців вважає, що варто лише виїхати в Польщу, відкрити компанію, то можна потім буде спокійно їздити в інші країни європейського союзу. Але тут є свої складнощі, і справа не в самій компанії, а в працівниках, яких будуть делегувати. Зараз діють закони, за якими у відрядження можуть поїхати тільки іноземці, які є податковими резидентами Польщі. Також в деяких країнах є свої додаткові вимоги для в’їзду іноземців у відрядженні.

 

І до того ж 25% від Вашого штату має працювати саме на території Польщі. Тому відкриваючи фірму треба розуміти, що це лише один з етапів для виїзду працівників за кордон. А не простий спосіб це зробити.

 

Тож починаючи бізнес, треба уважно вивчати закони та не вірити у всі міфи. Тоді можна створити перспективне підприємство на теренах польської держави. І Ви завжди можете звернутись за консультацією до наших спеціалістів та консультантів.

 

За детальною консультацією звертайтесь за номером +48 724 694 535
чи залишайте заяку нижче.
Поділитись:
Надіслати заявку
Остані публікації

Залишились запитання?

Напишіть нам та ми зв’яжемось з Вами найближчим часом