fbpx

Бізнес імміграція в Польщу для українців

Відкриття бізнесу в Польщі, який вже працює або працював на території України, може бути зумовлене багатьма причинами, проте більшість кроків та умов реалізації такого рішення залишаються для всіх однаковими.

Чому саме бізнес в Польщі?

Бажання зберегти улюблену справу свого життя та спробувати максимально вирости, як бренд і гравець на ринку, змушує сучасних українських бізнесменів шукати варіанти розвитку поза межами України і в першу чергу звертають увагу на Польщу, що обумовлено:

  • достатньо зручним розташуванням країни щодо логістичних розрахунків та транспортного забезпечення;
  • простотою реєстраційної політики;
  • рівноправністю у веденні бізнесу, як для громадян Польщі, так і іноземців;
  • лояльною програмою оподаткування.

Саме Польща є однією з найбільш привабливих країн по критерію легкості ведення бізнесу (40 місце з 190 країн) та пропонує чи не найменший податок на прибуток серед європейських держав – 19%. Щоб започаткувати бізнес в Польщі, достатньо всього 5 тисяч злотих або 1,2 тисячі євро в якості статутного капіталу, при чому внести їх можна і після реєстрації нового підприємства.

Перспектива відкрити бізнес в Польщі також не передбачає необхідності купувати нерухомість та мати окремий офіс. Директором фірми може бути іноземець. Права та обов’язки для іноземних компаній нічим не відрізняються від тих, що передбачені для місцевого бізнесу.

Ще одним сприятливим моментом аби відкрити чи купити бізнес в Польщі є відсутність перевірок діяльності компанії впродовж перших трьох років її діяльності.

Додаткові переваги, які передбачає релокований бізнес в Польщі для українців:

  • доступ до ринку товарів та послуг по всій території ЄС;
  • можливість купувати нерухомість в якості вкладення інвестицій, що зумовлене стрімким зростанням цін;
  • вигідні умови кредитування для бізнесу;
  • перевірена стабільність банківської системи в країні, що забезпечує недоторканість вкладів.

До того ж, є можливість отримання грантової підтримки на розвиток нової компанії в якості безповоротної фінансової допомоги. Аби зрозуміти, який бізнес вигідний в Польщі, та не допустити помилок під час реєстрації і початку роботи компанії на новому рівні, варто звернути увагу на можливість замовити якісний юридичний та бухгалтерський супровід від професіоналів. До того ж, професійний юридичний супровід бізнесу в Польщі необхідний при відкритті і веденні бізнесу, як підстави для легального проживання на території держави, переїзду всією сім’єю, отримання умов для довгострокового перебування, тощо.

Умови та вимоги для реалізації бізнес ідеї в Польщі іноземцями

Плануючи малий бізнес в Польщі в якості приватного підприємця, варто пам’ятати, що вся відповідальність за діяльність також лягає на одну людину. Підприємцем на території сусідньої країни без громадянства ЄС можна стати, якщо:

  • наявний дозвіл тимчасового побиту (чоловік чи дружина громадянина Польщі з метою возз’єднання родини, вступ або ж навчання на стаціонарі вищих навчальних закладів);
  • отримано дозвіл на побит в якості довготермінового резидента ЄС;
  • дружина/чоловік є громадянами Польщі або ж Європейського Союзу;
  • отримано карту сталого побиту або ж карту поляка.
  • ви є громадянином України та легально перебуваєте на території Польщі (постанова після 24.02.2022)

Наразі, через повномасштабне вторгнення росії, більшість українців перебувають на території Польщі в статусі біженця з «додатковим захистом», «тимчасовою охороною» та «допустимим побитом». Також актуальний дозвіл на проживання в цій країні з гуманітарних мотивів.

Що потрібно знати підприємцям перед тим, як відкрити бізнес в Польщі?

Найпершим необхідно вирішити, який саме тип діяльності планується запустити в роботу та визначити його код згідно класифікації Polska Klasyfikacja Działalności. Потім необхідно забезпечити отримання необхідних концесій, ліцензій і дозволів. Визначитися з назвою своєї справи і датою початку її роботи. Одночасно з цим варто звернути увагу на професійний бухгалтерський супровід або ж допомогу досвідченого спеціаліста щодо вибору оптимальної форми оподаткування нової справи, оскільки це необхідно буде вказати в реєстраційній формі. Загалом форма оподаткування залежить від типу діяльності компанії, проте вона буває:

  • загальною (коли підприємець має сплачувати 18% податку при доходах до 20 тисяч євро та 32% – від цієї суми);
  • лінійною (коли компанія сплачуватиме 19% незалежно від обсягів доходу);
  • єдиною (коли податок складає 2-20% від доходу до 250 тисяч євро в рік, але залежить від виду діяльності);

Аби компанія могла успішно розвиватися на європейському ринку, іноземці все частіше звертаються за допомогою, шукаючи професійний бухгалтерський та юридичний супровід, особливо на початку своєї діяльності. Особливо це актуально для бізнесу, що передбачає залучення працівників, для яких окрім заробітної плати мають бути певні соціальні відрахування та оплата страховок. Окремо варто звернути увагу, що бухгалтерія в Польщі має добре знати всі законодавчі аспекти, оскільки новий відкритий бізнес може передбачати податок на додану вартість (VAT).

Узагальнена схема бізнес імміграції до Польщі в сучасних реаліях

Якщо бажання відкрити бізнес в Польщі та отримати доступ до європейського ринку товарів та послуг  залишається актуальним після вивчення всіх важливих деталей, можна скласти приблизний план наступних дій:

  1. Реєстрація компанії в Польщі (можна зробити дистанційно), в результаті чого потрібно отримати виписку KRS, що є кінцевим етапом реєстрації та основою для отримання національної візи.
  2. Оформлення шенгенської або національної візи, які відрізняються тривалістю перебування в країні. Новачкам рекомендовано планувати свої дії таким чином, аби встигнути все в 90-денний термін. Українці можуть скористатися також безвізовим режимом, аргументуючи свій в’їзд саме бізнес-діяльністю.
  3. В’їзд до Польщі.
  4. Підготовка та подача пакету необхідних документів на отримання карти побиту в ужонд воєводський.
  5. Проходження співбесіди з можливістю довести наявний дохід від підприємницької діяльності або ж детальний план щодо його отримання.

Після проходження співбесіди має бути отриманий результат-рішення та видача карти побиту. Як правило, перший документ видається на рік, потім можна претендувати вже на перебування на території Польщі протягом 3 років.

 

Все це Ви можете реалізувати за допомогою наших спеціалістів.

До зустрічі в Польщі!

Поділитись:
Надіслати заявку
Остані публікації

Залишились запитання?

Напишіть нам та ми зв’яжемось з Вами найближчим часом