fbpx

Поправку до закону про зменшення ліміту готівкових розрахунків до 8 тисяч було відхилено

Останнім часом в Польщі широко обговорюється та критикується закон, який мав стати чинним з 1-го січня 2024-го року. Цей закон мав знизити ліміти готівкових розрахунків. Зараз ліміт становить 15 тисяч злотих. А за новим законом він мав би становити 8 тисяч злотих. Це досить маленька сума, тому таку зміну активно критикували. І це дало свої результати. Зараз опублікували поправку, яка перешкоджає набуттю чинності цими змінами. Завдяки їй ліміт і далі буде становити 15 тисяч злотих.

 

Ще в червні, а саме 16 червня 2023-го року було опубліковано закон про внесення змін в закон про “Про податок з доходів фізичних осіб”, “Про податок на прибуток підприємств” та “Про фіксоване оподаткування податком на доходи фізичних осіб” Інформацію було опубліковано в віснику Законів під номером 1414. Ця поправка означала, що в закон від 29 жовтня 2021 року про внесення змін до Закону “Про податок на доходи фізичних осіб”, Закону “Про податок на прибуток підприємств та деяких інших актів” буде внесена зміна, через яку ліміт знизиться з 15 тисяч злотих до 8 тисяч злотих. Інформація про таке рішення викликала шалену критику з боку підприємців і податкових радників ще на етапі проєктування.

 

Чому поправка не буде прийнята

 

Цей закон викликав величезне обурення у підприємців через те, що він призведе до ускладнення певних видів операцій, особливо тих, що здійснюються мікро- та малими підприємцями. Особливо від цього постраждають приватні підприємці та ремісники. Саме тому підприємці наполягали на скасуванні обмеження. Бо якщо воно буде запроваджене, підприємці опиняться ще в складнішому становищі. А на сьогодні через інфляцію, спричинену війною в Україні їх становище і так не можна назвати найкращим.

 

Річ у тім, що проблеми можуть виникнути з одноразовими угодами, де особливо важливу роль відіграє питання довіри до контрагента. Якщо неможливо оплатити готівкою, сторони повинні використовувати інші форми оплати, тобто банківський переказ. А він може проводитися настільки довго, що покупець просто відмовиться від товару, аби не очікувати тижнями. Відповідно, дрібна торгівля значно скоротиться, а це значить, що багато дрібних підприємців просто втратять свій бізнес. Ця поправка в законі стане перешкодою для торгівлі на продовольчих біржах, базарах, ринках, де закуповують товари мікро- та малі підприємці, зокрема підприємства харчової та громадського харчування. А через те, що розрахунки доведеться робити через банківський розрахунок, ціни на товари та послуги стануть вище. І це сильно “вдарить по кишені” споживачів.

 

Думка юристів та податкових консультантів з цього приводу

 

Про те, що ця поправка буде шкодити говорили юристи та податкові консультанти ще рік тому. Наприклад, податкова радниця Агнешка Чернік категорично виступала проти нових обмежень. Даючи інтерв’ю порталу Praw.pl вона підкреслювала, що в Польщі є галузі, де готівкові операції ще діють, наприклад, плодоовочева промисловість. Вона говорила про те, що ціни на сільськогосподарські товари зростають, і якщо поставити обмеження в 8 тисяч злотих, польські фермери почнуть зазнавати збитків та не зможуть ані купити, ані продати продукцію в необхідній кількості. Також вона говорила і про те, що інфляція в найближчі місяці стосуватиметься всіх товарів і послуг, не тільки продуктів і засобів для чищення, а й меблів, електроніки та побутової техніки. І змушувати людей відкривати банківські рахунки, щоб полагодити ванну або купити нові меблі чи автомобіль – це щось неприпустиме.

 

Схоже польська влада дослухалася до думки експертів, тому зниження ліміту не буде.

Поділитись:
Надіслати заявку
Остані публікації

Залишились запитання?

Напишіть нам та ми зв’яжемось з Вами найближчим часом