fbpx

Як уникнути помилок під час подачі документів на карту Побиту

Оскільки всім українцям, які хочуть проживати на території Польщі, необхідні офіційні документи, їм треба податися на карту Побиту. Вона дає можливість легально знаходитись на території цієї держави, отримувати допомогу, влаштуватися на роботу тощо. Але через незнання мови та нерозуміння нюансів, багато хто припускається помилок під час подачі документів. Тому в цій статті мова піде саме про ці помилки, та про те, як їх уникнути.

 

Фотографія

 

Зробити фото – це дуже просто, але і з цим трапляються непорозуміння. Наприклад, люди часто приклеюють фотографію до анкети, хоча цього робити Не треба. Що ж стосується самої фотографії, то вона повинна мати розмір 35 х 45 мм. До анкети треба додати чотири фотографії. Вони повинні бути зроблені не раніше ніж за шість місяців до моменту подачі заяви. Обличчя повинно займати 70-80 відсотків фотографії. Тло повинно бути світлим та однорідним. Людина має дивитися прямо перед собою, мати відкриті очі, закритий рот, природний колір шкіри та природний вираз обличчя.

 

Які є заборони під час подачі документів

 

Насправді таких заборон зовсім небагато. Власне, їх три:

 

  • не можна класти в конверт для заяви гроші, призначені для гербового збору;
  • не треба відправляти в конверті оригінал паспорта або іншого документа, що підтверджує особистість;
  • не можна намагатися зняти відбитки пальців для анкети самостійно, в домашніх умовах.

 

Як видно, правила дуже прості і порушити їх досить складно, якщо хоча б раз звернути свою увагу на ці заборони.

 

Оплата – гербовий збір

 

Підтверджувати оплату необхідно перед тим, як подавати повний комплект документів. З собою необхідно мати квитанцію про оплату або роздруковане підтвердження оплати з мобільного додатку Банку. Якщо документи будуть надсилатися поштою також треба додати підтвердження оплати карти побиту. Якщо це дозвіл на тимчасове проживання та роботу (карта тимчасового побиту), тоді необхідно заплатити 440 злотих. У всіх інших випадках – 340 злотих.

 

У випадку, коли подається заява на довгострокового резидента ЄС – 640 злотих. На постійне місце проживання – 640 злотих. Оплата провадиться коштом відповідної гміни. Реквізити на оплату вказані на сайті по справах іноземців.

 

Договір оренди

 

Раніше іноземці були зобов’язані надавати договір оренди, але з січня 2022-го року вони вже не мають цього робити. Те ж саме стосується і прописки.

 

Але, є виключення з цього нового правила. Договір оренди потрібен якщо мова йде про:

 

  • возз’єднання сім’ї;
  • отримання карти резидента ЄС.

 

Під час укладання договору варто звернути увагу на наступне:

 

  • наявність підписів орендаря та орендодавця мають бути з двох сторін;
  • в договорі має бути зазначена адреса квартири, яка орендується;
  • послуги з оренди повинна надавати людина, що має законні права на житло;
  • в критеріях мінімального прибутку не має враховуватися сума оренди житла.

 

Варто перевірити всі ці пункти, щоб потім не з’явилося проблем під час подачі документів.

 

Правильно заповнена заява

 

Щоб не виникало ніяких проблем під час подачі документів, важливо також правильно заповнити заяву. Треба пам’ятати про те, що не можна лишати порожні строфи. Тобто якщо чогось нема, про це треба написати, а не пропустити пункт.

 

Анкета має бути заповнена польською мовою та підписана іноземцем у потрібних полях. У частині D важливо залишити свій підпис всередині рамки, так, щоб він не торкався її країв. Заяву необхідно подати у 3-х примірниках (1 оригінал + 2 копії).

 

Вся заява повинна бути заповнена польською мовою, тому якщо важко це зробити, варто скористатися допомогою перекладача. Він пояснить всі нюанси та допоможе заповнити кожен пункт. Якщо все зробити правильно – карту побиту можна отримати з першого разу.

За детальною консультацією звертайтесь за номером +48 724 694 535
чи залишайте заяку на супровід в отримані карт побиту – нижче.
Поділитись:
Надіслати заявку
Остані публікації

Залишились запитання?

Напишіть нам та ми зв’яжемось з Вами найближчим часом