fbpx

Як в Польщі правильно відкрити криптовалютний бізнес

Раніше, коли мова йшла про біржу, всі одразу ж згадували облігації, акції, цінні папери. Бо саме на них засновувались біржі. Але в 21-му сторіччі, говорячи про біржу, люди все частіше мають на увазі криптовалютні біржі.

Цікаво, що теоретично будь-хто може створити біржу криптовалюти, але щоб вона була легальною, необхідно дотримуватися умов, які були впроваджені відповідно до Директиви (ЄС) 2018/843 Європейського парламенту та Ради, що називається Директивою V AML. Завдяки цій Директиві, до Закону про протидію відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, яка стосується суб’єктів господарювання у сфері віртуальних валют додали главу, в якій йдеться саме про криптовалютні біржі.

 

Як працює віртуальний валютний бізнес

В сфері віртуальних валют діяльністю займаються суб’єкти, що надають послуги, пов’язані з обміном між віртуальними валютами, посередництвом в обміні та обслуговуванням рахунків у віртуальній валюті. Оскільки перелік згаданих послуг дуже широкий – це означає, що діяльність може стосуватися як бірж криптовалют, так і пунктів обміну валюти. Все залежить безпосередньо від обсягу послуг, які пропонує конкретна особа (суб’єкт). До речі, варто відзначити, що біржі рідко обмежуються лише криптовалютами, і дуже часто пропонують акції.

Щоб бізнес був легальним, відповідно до Директиви V AML всі підприємці, які працюють у сфері віртуальної валюти, мають бути внесені в реєстр. Так написано в статті  2 Закону від 01.03.2018 «Про протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму».

Відповідно до статті 2 розділу 1 пункту 12 Закону про боротьбу з відмиванням коштів, зобов’язаними до реєстрації установами є: “суб’єкти, які провадять господарську діяльність, що полягає в наданні послуг у сфері:

 

а) обміну між віртуальними валютами та платіжними засобами;

б) обміну між віртуальними валютами;

в) посередництва в обміні, зазначеному в пункті (a) або (б);

г) ведення бухгалтерського обліку, зазначеного в розділі 2 пункт 17”.

 

Відповідно до цього закону, зобов’язаними реєструватися є суб’єкти господарювання фондових бірж, пунктів обміну криптовалюти та рахунків (так званих домкратів).

 

Як можна зробити запис в реєстрі

Заявку на вступ можна подати в електронному вигляді, в Палату податкової адміністраці. Вартість заяви 616 злотих, рішення виноситься протягом 14-ти днів з моменту подання заяви.

Якщо було отримано відмову у внесенні до реєстру діяльності у сфері – можна подати заяву про перегляд справи. Заява подається директору Палати податкової адміністрації протягом 14-ти днів з моменту отримання рішення. Ведення криптовалютного бізнесу без запису може бути ризикованим, бо за це можна отримати штраф у розмірі до 100 000 злотих.

 

Що потрібно ще для легального ведення бізнесу з криптовалютою

Отримання запису в реєстрі є лише одним із ключових елементів відкриття бізнесу.

Окрім цього існують інші вимоги:

 

  • власник не повинен мати судимості під час провадження діяльності у сфері віртуальних валют;
  • у власника повинні бути відповідні знання чи досвід здійснення діяльності цього виду, які підтверджені відповідним сертифікатом.

 

Також варто пам’ятати про зобов’язання згідно з GDPR та зобов’язання, передбачені Законом про боротьбу з відмиванням коштів. Щоб не порушити закони, необхідно пройти процедури, відповідно до встановлених нормативів.

Завжди треба пам’ятати про те, що в Польщі дуже уважно слідкують за бізнесом та його легальністю. Тому аби не мати проблем, важливо виконати всі умови, прописані в Директиві. Якщо це зробити – можна буде спокійно вести бізнес та не перейматися через його законність.

Залишайте заявку на консультацію, наші фахівці проконсультують Вас безкоштовно. Наша фірма має власну польську криптобухгалтерію для клієнтів.

До зустрічі в Польщі!

 

Поділитись:
Надіслати заявку
Остані публікації

Залишились запитання?

Напишіть нам та ми зв’яжемось з Вами найближчим часом