fbpx

Біткоїни: все про купівлю та продаж в Польщі

Сьогодні торгівля криптовалютою стала дуже популярною. Це дуже цікава і прибуткова справа, якщо, звісно, знати про певні нюанси. А також про законодавчі норми, які регулюють криптовалютний бізнес.

 

Але, щоб почати бізнес, як мінімум,  потрібно розуміти, як розмістити біткойн на біржі, аби його можна було продавати та купувати. Саме тому в цій статті мова піде про розміщення біткоіна та про основні операції з ним: купівлю і продаж.

 

Як відбувається розміщення біткоїнів?

 

Підприємець може придбати біткоїни  в обмінному пункті. Також його можна видобути в так званих «шахтах». До речі, цікавим та корисним фактом є те, що сама купівля біткоїнів не буде обкладатися ПДФО чи ПДВ. Однак, якщо підприємець продає біткоїни, тоді обов’язково необхідно зазначити цю економічну подію у своїй господарській діяльності.

 

Що потрібно для купівлі криптовалюти

 

Сума, яка буде витрачена на купівлю криптовалюти для комерційних цілей – це витрати, що не оподатковуються. Підприємець має право включити до “Податкової книги доходів і витрат” витрати, пов’язані з придбанням криптовалюти. Варто зауважити, що в більшості випадків єдиним підтвердженням купівлі певної валюти буде підтвердження переказу. Тому треба переконатися, що в підтвердженні переказу чітко вказано, для чого саме проводилася ця транзакція. Витрати повинні бути записані у внутрішньому документі, у графі 13. У зв’язку з тим, що віртуальна валюта є нематеріальною, її не слід обліковувати як придбання товарів і комерційних матеріалів.

 

Як відбувається продаж біткоїнів

 

Якщо підприємець займається продажем валюти, йому необхідно відобразити операцію в “Податковій книзі доходів і витрат”, щоб правильно розрахувати авансові внески з податку на прибуток. Операція повинна бути підтверджена рахунком-фактурою, якщо підприємець має реквізити підрядника.

 

Але в багатьох випадках унікальні гаманці користувачів бірж та обмінників не надають жодних даних, крім номера гаманця. В такому випадку прибуток треба відображати у внутрішньому документі за отриманим переказом, перерахованим за курсом НБП (за останній робочий день, що передував перерахуванню коштів на рахунок).

 

Окремо варто сказати про активних платників податку на додану вартість. Вони під час проведення операцій з продажу біткоїнів відповідно до ст. 43 розділ 1 п. 7 Закону звільняються від оподаткування ПДВ.

 

Звісно ж, окрім цих правил є і інші нюанси, але знаючи основне, розібратися в операціях з біткоїном буде набагато легше.

Залишайте заявку на консультацію, наші фахівці проконсультують Вас безкоштовно.

До зустрічі в Польщі!

Поділитись:
Надіслати заявку
Остані публікації

Залишились запитання?

Напишіть нам та ми зв’яжемось з Вами найближчим часом