fbpx

Все про те, як правильно вести облік валютно-обмінних операцій в Польщі

Відповідно до польського законодавства валютні операції, які здійснюються підприємством в пункті обміну валюти, повинні відображатися в бухгалтерському обліку в день їх проведення за фактично використаним курсом, тобто за курсом купівлі або продажу посередника.

 

Про це йдеться в статті 2 розділі 1 пункті 19 “Закону про валюту діяльність пунктів обміну валюти”. Закон говорить про те, що обмінні операції – це регульована господарська діяльність. Її сенс полягає в купівлі та продажу валютних цінностей (тобто іноземних платіжних засобів і золотої та платинової валюти), а також посередництві в їх купівлі і продажу.

 

Щоб все було легально, необхідний запис у реєстрі валютно-обмінної діяльності, який веде Президент НБП. В законі значиться, що :”Продаж валютних цінностей, придбаних у рамках діяльності пунктів обміну валюти, може здійснюватися після внесення цих цінностей до реєстру всіх операцій, що спричиняють зміну стану валютних цінностей і польської валюти, на підставі запису із зазначенням дати операції”. Тобто важливо завжди зазначати отримання валюти в реєстрі. Якщо цього не робити – закон буде порушений. І за нелегальні обмінні операції з валютою можна отримати великий штраф.

 

Коли треба внести запис в реєстр та що запис включає

 

Записи включають операції, розрахунки, які були проведені:

 

  •  в пункті обміну валюти;
  •  через банківські рахунки;
  •  частково в пункті обміну валюти, частково через банківські рахунки.

 

Окрім того, в реєстр важливо вносити операції, які стосуються переказу валютних цінностей або польської валюти між касою та банківськими рахунками.

 

Запис в реєстрі треба зробити зразу ж після того, як була здійснювалася операція або правочин (дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав і обов’язків). Підприємець, який займається операціями та правочинами такого типу,

зобов’язаний оформлювати звітність так, щоб забезпечити постійну можливість побачити, яким є залишок каси в окремих валютних цінностях і в польській валюті.

 

Підприємець, який займається обміном валюти, повинен завжди супроводжувати кожен договір купівлі-продажу валютних цінностей сертифікатом, що є реальним підтвердженням акту купівлі-продажу.

 

Для чого потрібен рахунок ПДВ

 

Пункти обміну валюти оподатковуються, і щоб розрахувати розмір оподаткування, необхідно визначити, яким є загальний позитивний результат операцій, здійснених у певному періоді внаслідок купівлі-продажу валюти. Якщо сказати простіше, то це – націнка, різниця між ціною купівлі і ціною продажу конкретної валюти, яку встановлює обмінний пункт.

 

Якщо в певний період здійснюється велика кількість однотипних операцій, тоді визначити, за якою ціною була куплена валюта, приніс її продаж прибуток чи збиток стає складно. У такій ситуації, якщо збори (комісії) не стягуються, базою оподаткування є загальний результат операцій постачальника послуг (обмінного пункту) за певний період.

 

Всі операції по обміну валюти, які здійснювалися з банком, повинні бути записані в бухгалтерському обліку з вказанням дати та курсу, який фактично був в той день. Це повинен бути курс купівлі банку – у разі продажу валюти пунктом обміну валюти. І

курс продажу валюти банку – у разі якщо обмінний пункт купив валюту в банку або погодив з ним ставку.

 

Дуже важливо вести облік на регулярній основі та найняти фахівця, який розуміє всі тонкощі. Бо якщо цього не зробити – можна порушити закон, навіть не бажаючи того. А це потягне за собою серйозні неприємності.

 

Залишайте заявку на консультацію, наші фахівці проконсультують Вас безкоштовно.

До зустрічі в Польщі!

 

Поділитись:
Надіслати заявку
Остані публікації

Залишились запитання?

Напишіть нам та ми зв’яжемось з Вами найближчим часом