fbpx

Бізнес і криптовалюта: в яких випадках операції з криптою вважаються підприємницькою діяльністю в Польщі

Польські податківці вважають, що підприємницькою діяльністю можна вважати торгівлю криптовалютою або майнінг криптовалюти. Але і тут є свої нюанси, в яких варто розібратися, аби не платити зайві податки та випадково не отримати штраф за те, що бізнес не зареєстрований.

 

Чи можна вважати бізнесом інвестування в криптовалюту

 

Якщо особа купила біткоїн і тримає його чекаючи зростання ціни – це не є підприємницькою діяльністю. Але якщо особа регулярно торгує коштами на криптовалютних біржах – є велика ймовірність того, що податкові органи визнають, що це підприємницька діяльність. Тому тим, хто постійно торгує на біржі, варто оформити свою роботу, як бізнес.

 

Чи можна віднести до бізнесу майнинг

 

Тут все напряму залежить від масштабу. Якщо у особи є один екскаватор і прибуток складає кілька десятків доларів на місяць, податкова навряд чи буде вважати це бізнесом. Однак якщо є ціла шахта або майнер викопує кілька тисяч доларів США в криптовалютах на місяць – тоді, швидше за все, податківці визначать таку роботу, як підприємницьку діяльність.

 

Крім того, часте вдосконалення екскаватора або вчинення інших дій, що підтримують майнінг криптовалюти, може бути підставою для визнання майнінгової діяльності – підприємницькою діяльністю. Бо вона здійснюється постійно та організовано, з метою отримання прибутку.

 

Чи є необхідність реєстрації підприємницької діяльності для ICO

 

Початкове розміщення монет майже стовідсотково відповідає визначенню підприємницької діяльності. Бо це – організований, орієнтований на отримання прибутку процес. Тому майже у всіх випадках це буде підприємницька діяльність. Цю діяльність можна здійснювати як ФОП, так і у складі будь-якої компанії.

 

Але деякі ICO можуть додатково підпорядковуватися спеціальним правилам, наприклад щодо альтернативних інвестиційних компаній або інвестиційної діяльності загалом. Тому іноді для проведення ICO може знадобитися заснувати компанію капіталу або акціонерне товариство з обмеженою відповідальністю.

 

Чи є серйозні мінуси в реєстрації підприємницької діяльності

 

Насправді, відкриття підприємницької діяльності не має великих мінусів. Так, воно потребує оформлення додаткових документів (бухгалтерія, ZUS), але не має реального негативного впливу на отримання прибутків. Бо витрати на ZUS можна компенсувати витратами на отримання доходу або вирахуванням ПДВ з придбання обладнання.

Тож можна зробити висновки, що у випадку з криптовалютами, те, чи є особа підприємцем чи споживачем, істотно не змінить ситуацію.

 

Тому якщо хочеться спокійно працювати, мати прибуток і не перейматися через те, що можна отримати від податкової великий штраф (а він складає 100 тисяч злотих), краще все оформити офіційно. До того ж реєстрація не потребує суттєвих фінансових вкладень, великих витрат часу та сил. Окрім того, ті хто має офіційний реєстр, викликають більше довіри у продавців та покупців криптовалюти. А з тим, як зараз росте конкуренція на цьому ринку – це теж суттєвий плюс.

 

Наші фахівці проконсультують Вас в податкових та юридичних питаннях.

Залишайте заявку тут на сайті чи телефонуйте.

 

Поділитись:
Надіслати заявку
Остані публікації

Залишились запитання?

Напишіть нам та ми зв’яжемось з Вами найближчим часом