fbpx

Як правильно заповнити форму CIT/WW тим, хто веде бізнес в сфері криптовалюти

Відносно недавно в польському законодавстві сталися чергові зміни. Вони стосувалися відокремлення додаткового окремого джерела доходу від джерела доходу, яким у ПДП є приріст капіталу. Через це всі, хто отримує дохід з продажу криптовалюти мають подавати до ППН /WW декларацію разом із CIT-8.

 

Форма CIT/WW подається в момент виникнення витрат, навіть без будь-яких надходжень, тому що розрахунки витрат здійснюються за касовим методом, на дату їх виникнення, а не на дату продажу.

 

Як правильно заповнювати форму та що писати в кожному пункті

 

Форма має 15 пунктів – позицій, і зараз ми коротко розповімо про те, яку інформацію в яку позицію треба заносити.

 

Позиція 1.

Треба записати номер NIP платника податків. Цей номер має збігатися з номером, вказаним у декларації CIT-8, до якої, власне, додається CIT/WW. Якщо подаються групи капіталу, слід надати номер усієї групи відповідно до даних у формі CIT-8.

 

Позиції 4 і 5.

Необхідно вказати період, за який заповнюється додаток CIT/WW. Слід вказувати період прийнятого податкового року, а не дату подання декларації CIT/WW. Податковий період може збігатися з календарним, бути більшим або меншим.

 

Позиція 6.

Тут вказується повна назва підрозділу. Назви філій, щодо діяльності яких подається CIT/WW, не зазначаються.

 

Позиція 7.

Зазначаються доходи від обміну віртуальної валюти на платіжний засіб, товари чи майнові права, які не є віртуальною валютою. Також криптовалютою можуть сплачуватися послуги, і це теж декларується. При цьому доходи від обміну валюти на валюту чи від безоплатного переказу валюти не розкриваються.

 

Позиція 8.

Треба прописати витрати на отримання доходів. Тобто це витрати на купівлю криптовалюти та ті, якими супроводжувався продаж криптовалют. Всі ці операції повинні мати задокументоване підтвердження. Витрати на отримання доходів вираховуються в тому податковому році, в якому вони були понесені.

 

Позиція 9.

Сюди вносяться витрати попередніх років. Але не виходить перевищення витрат над доходами поточного року.

 

Позиція 10.

В пункті відображається різниця між доходом і витратами. Якщо різниця була від’ємною, треба написати 0 злотих. До речі, доходи або витрати від віртуальних валют не можна жодним чином поєднувати з іншими доходами або витратами від приросту капіталу.

 

Позиція 11.

Сюди записується сума перевищення витрат над доходами, не утриманих у даному році з доходів від продажу віртуальних валют. Вони переносяться для розрахунків надходжень у криптовалюті в наступні роки.

 

Позиція 12.

Сюди треба просто скопіювати суму з позиції 10.

 

Позиція 13.

В цю графу вноситься податок, який вираховується з суми з позиції 12 із застосуванням ставки 19%.

 

Позиція 14.

Тут прописується податок, сплачений за кордоном. Відповідно до законодавства: “Якщо платники податку з необмеженим податковим зобов’язанням у Польщі також отримують дохід поза територією Республіки Польща і ці доходи підлягають оподаткуванню в іноземній державі, у розрахунках за податковий рік ці доходи (доходи) поєднуються з доходом (доходами), отриманими на території Республіки Польща. У цьому випадку з податку, розрахованого на загальну суму доходу, вираховується сума, яка дорівнює податку, сплаченому в іноземній державі. Однак сума вирахування не може перевищувати ту частину податку, розраховану до здійснення вирахування, яка пропорційно належить до доходу, отриманого в іноземній країні”.

 

Позиція 15.

В останній позиції зазначається різниця між податком, що сплачується в Польщі, і податком на дохід від продажу криптовалют, утриманих за кордоном (наприклад, біржею криптовалют).

 

Як бачите, заповнення форми для бізнесу в Польщі не є надто складним. Просто треба уважно читати, що має бути в кожній позиції та правильно нарахувати податок, різницю між прибутком та витратами тощо. Якщо виділити на заповнення форми хоча б пару годин та все ретельно перевірити – можна не переживати через те, що у податковою будуть якісь питання та претензії до підприємця.

 

Поділитись:
Надіслати заявку
Остані публікації

Залишились запитання?

Напишіть нам та ми зв’яжемось з Вами найближчим часом