fbpx

Як правильно розрахувати податки і подати декларацію маючи бізнес в сфері криптовалюти

Податок на бізнес, пов’язаний з криптовалютою в Польщі для багатьох є великим питанням. Бо з одного боку не все оподатковується, з іншого – є багато нюансів, в залежності від яких збільшується чи зменшується податок. Тому в цій статті ми спробуємо трохи розібратися з тим, як правильно заповнити декларацію бізнесменам в Польщі, щоб не наробити помилок та не отримати штраф.

 

Заповнення форм PIT-36 та PIT-37

 

Якщо біткойни продаються поза комерційною діяльністю, отриманий від цього дохід слід декларувати у формі PIT-36 у частині D.1. рядок 7 – Авторське право та інші права, зазначені у ст. 18 Закону , пп 74. А в пп 75 вносяться витрати на отримання доходу.

Про доходи за формою PIT-36 також повинні повідомити особи, які отримують дохід:

 

  •  за трудовим договором;
  •  договором доручення;
  •  пенсію.

 

Вони заповнюють цю форму навіть в тому випадку, якщо вже подали річний розрахунок за формою PIT-37. Мало того, якщо особи продають криптовалюту, вони повинні подавати річну податкову декларацію за формою PIT-36, а не PIT-37. Відповідно, можна перестати подавати PIT-37 і подавати лише PIT-36.

 

Як правильно рахувати ПДФО

 

Податок вираховується з доходу (мінус витрати на його отримання) із застосуванням шкали оподаткування, передбаченої ст. 27 розділ 1 збільшення:

  • до суми 85 528 злотих – ставка податку становить 18% мінус сума, що зменшує податок;
  • понад суми 85 528 злотих – ставка податку становить 15 395 злотих 04 гроша плюс 32% надлишку понад 85 528 злотих.

 

Тому треба просто порахувати свій дохід та скористатися однією з двох формул.

 

Як правильно задокументувати витрати на отримання доходу

 

Придбання біткойнів та інших криптовалют є витратами, які не оподатковуються. Якщо торгівля криптовалютою здійснюється поза комерційною діяльністю, витрати повинні бути сплачені під час подання річного розрахунку в тому році, в якому була продана криптовалюта.

 

Витрати на отримання доходу можуть також включати витрати на купівлю криптовалют, які потім використовуються для виконання, наприклад, обчислювальних операцій. Однак треба мати підтвердження того, що ці дії здійснюються з метою отримання доходу.

 

Чи можна погасити витрати на отримання доходу, якщо немає підтвердження купівлі криптовалюти

 

Для того, щоб витрати вважалися витратами, що підлягають оподаткуванню, вони повинні бути належним чином підтверджені документально. Якщо особа не має таких документів, витрати не можуть бути включені до оподатковуваних витрат.

 

Таким документом може бути не лише підтвердження покупки, а і підтвердження переказу коштів. Просто воно має містити інформацію, яка точно підтверджує, яка саме покупка здійснюється.

 

Чи можна використати 50% витрат, які не підлягають оподаткуванню

 

За Законом про податок з доходів фізичних осіб, лише творці (тобто ті, хто може зареєструвати свій витвір та авторське право на нього) можуть відраховувати 50% витрат на отримання доходу. Особа, яка продає біткойни та інші криптовалюти, не є творцем у розумінні Закону про авторське право.

 

Чи потрібно сплачувати аванс з податку на прибуток

 

У разі продажу криптовалюти поза підприємницькою діяльністю сплачувати авансовий податок на прибуток не потрібно. В такій ситуації розрахунок повинен бути зроблений лише в податковій декларації, поданій після закінчення податкового року.

 

Якщо витрати на отримання доходу від придбання криптовалюти перевищують дохід, отриманий від їх продажу, виникне збиток, про який необхідно вказати в річній податковій декларації. Це також вплине на податок, який нарахує Держава. А точніше значно зменшить його, таким чином покращивши фінансову ситуацію.

 

Отже, в ситуації з оподаткуванням криптовалютних операцій треба уважно прораховувати дохід та мати документальні підтвердження купівлі і продажу. Якщо всі пункти заповнені правильно та є необхідні документи – проблем з поданням декларації не виникне.

Наші фахівці проконсультують Вас в податкових та юридичних питаннях.

Залишайте заявку тут на сайті чи телефонуйте.

Поділитись:
Надіслати заявку
Остані публікації

Залишились запитання?

Напишіть нам та ми зв’яжемось з Вами найближчим часом