Вашу заявку успішно надіслано.
Найближчим часом з Вами зв'яжеться наш менеджер.
Сьогодні в Польщі знаходиться майже мільйон українських мігрантів, а саме 975 тисяч. Більшість з них – біженці, які перемістилися на територію Польщі після 24-го лютого. Останні півтора роки польський уряд надавав постійну підтримку українським біженцям. Наприклад, батьки діткй, що перебувають в яслах, щомісяцяч отримували 400 злотих. Також по програмі Rodzinny kapitał opiekuńczy (RKO) на дітей від одного до трьох років їх сім’ї отримали до 1 тисячі злотих. І по програмі “Сім’я 500+”, відповідно, ще 500 злотих. Хоча українці часто жаліється на те, що ця допомога замала, в цілому, вона є досить суттєвою. Особливо враховуючи кількість біженців з України на території Польщі.
Також українці мають вільний доступ до шкіл, медзакладів, у них є спрощені форми прийняття на роботу. Але в 2024-му році вони можуть всього цього позбутися. Бо за прогнозами економістів та експертів, швидше за все, в наступному році польський уряд скорочуватиме допомогу для українців.
Дехто вважає, що це може відбутися через зерновий конфлікт. Але це виглядає малореалістично. Швидше за все скорочення станеться через те, що з бюджету і так витрачено занадто багато грошей саме на допомогу українцям. А за півтора роки люди вже мали змогу знайти роботу та більш-менш облаштувати життя. Або ж повернутися додому.
Але, з іншого боку, оскільки більшість допомоги надається сім’ям з малолітніми дітьми, таке бачення ситуації може бути недоречним. Бо якщо в сім’ї більше однієї дитини, один з батьків немає можливості вийти на роботу. Тому така допомога необхідна, щоб закривати хоча б базові потреби. Також в багатьох сім’ях є тільки мама, і вона не має фізичної можливості виходити на повний робочий день.
Але все ж таки ще рано панікувати. Ніяких конкретних законопроєктів не прийнято. Так, Польща дійсно витратила на наших біженців вже 2,4 мільярди злотих. Але, якщо подивитися на те, скільки українці, що живуть в Польщі, сплатили податків, то виявиться, що ця сума більша ніж та, яку було витрачено на допомогу – 4 мільярди злотих. І це при тому, що працює лише половина українських біженців. 42 відсотки вже виходять на повний робочий день, а 7 відсотків – на неповний.
Тому поки що треба слідкувати за новинами та законопроєктами, які будуть виноситися на розгляд до кінця 2023-го року.
Вашу заявку успішно надіслано.
Найближчим часом з Вами зв'яжеться наш менеджер.