fbpx

Польща може скоротити виплати українським біженцям в наступному році

Сьогодні в Польщі знаходиться майже мільйон українських мігрантів, а саме 975 тисяч. Більшість з них – біженці, які перемістилися на територію Польщі після 24-го лютого. Останні півтора роки польський уряд надавав постійну підтримку українським біженцям. Наприклад, батьки діткй, що перебувають в яслах, щомісяцяч отримували 400 злотих. Також по програмі Rodzinny kapitał opiekuńczy (RKO) на дітей від одного до трьох років їх сім’ї отримали до 1 тисячі злотих. І по програмі “Сім’я 500+”, відповідно, ще 500 злотих. Хоча українці часто жаліється на те, що ця допомога замала, в цілому, вона є досить суттєвою. Особливо враховуючи кількість біженців з України на території Польщі.

 

Також українці мають вільний доступ до шкіл, медзакладів, у них є спрощені форми прийняття на роботу. Але в 2024-му році вони можуть всього цього позбутися. Бо за прогнозами економістів та експертів, швидше за все, в наступному році польський уряд скорочуватиме допомогу для українців.

 

Причини скорочення допомоги українцям та подальші перспективи

 

Дехто вважає, що це може відбутися через зерновий конфлікт. Але це виглядає малореалістично. Швидше за все скорочення станеться через те, що з бюджету і так витрачено занадто багато грошей саме на допомогу українцям. А за півтора роки люди вже мали змогу знайти роботу та більш-менш облаштувати життя. Або ж повернутися додому.

 

Але, з іншого боку, оскільки більшість допомоги надається сім’ям з малолітніми дітьми, таке бачення ситуації може бути недоречним. Бо якщо в сім’ї більше однієї дитини, один з батьків немає можливості вийти на роботу. Тому така допомога необхідна, щоб закривати хоча б базові потреби. Також в багатьох сім’ях є тільки мама, і вона не має фізичної можливості виходити на повний робочий день.

 

Але все ж таки ще рано панікувати. Ніяких конкретних законопроєктів не прийнято. Так, Польща дійсно витратила на наших біженців вже 2,4 мільярди злотих. Але, якщо подивитися на те, скільки українці, що живуть в Польщі, сплатили податків, то виявиться, що ця сума більша ніж та, яку було витрачено на допомогу – 4 мільярди злотих. І це при тому, що працює лише половина українських біженців. 42 відсотки вже виходять на повний робочий день, а 7 відсотків – на неповний.

 

Тому поки що треба слідкувати за новинами та законопроєктами, які будуть виноситися на розгляд до кінця 2023-го року.

Для цього підписуйтесь на наші соціальні мережі:

Фейсбук
Інстаграм
Ютуб
Поділитись:
Надіслати заявку
Остані публікації

Залишились запитання?

Напишіть нам та ми зв’яжемось з Вами найближчим часом