fbpx

Що таке токени NFT, скільки вони коштують та інша корисна інформація

Сьогодні люди все частіше зіштовхуються з таким поняттям, як токени NFT. Для багатьох це досі щось незрозуміле. Тому в цій статті ми трохи розповімо про них, їх особливості, ціну та інші нюанси.

 

Перші згадки про NFT-токени з’явилися ще в 2012 році, але популярними вони стали в 2017 році завдяки грі CryptoKitties. В ній можна було взяти або продати віртуального котика.

 

Токени NFT відрізняються від стандартної криптовалюти. Бо кожен такий токен – своєрідний унікальний твір, цінність якого не нав’язана, а залежить від автора. Це може бути фотографія, картина, відео/аудіофайл або інший оригінальний витвір. Токен NFT не має еквівалента в інших предметах. Він незамінний, унікальний, саме тому подобається колекціонерам. Технологія NFT робить неможливою підробку придбаного активу, тому у нього точно єдиний власник.

 

Що треба знати про токени NFT

 

Токени NFT засновані на технології блокчейн – технології, яка підтримує криптовалюти. Однак токени не є криптовалютою, хоча для них потрібен криптографічний гаманець. Він дозволяє зберігати, купувати та продавати токени NFT.

 

Ціни на токени NFT не нав’язуються. Деякі NFT продаються за мільйони доларів. Наприклад, творець цифрових технологій Beeple створив картину «Everydays: the First 5000 Days» як NFT, її продали на аукціоні за 69,4 мільйона доларів. А художник Пак продав свій твір «The Merge» за 91,8 мільйона доларів. Але він не продав твір як єдину роботу. Натомість розділив її на 312 тисяч деталей, які придбало 29 тисяч покупців.

 

Як заробляти на токенах NFT та як їх витрачати

 

Специфіка токенів NFT полягає в тому, що на них можна заробити кількома способами. Можна купити NFT, і чекати, що його вартість з часом зросте, а потім перепродати його з прибутком. Також можна стати творцем токенів NFT і продавати їх на платформі продажу токенів NFT. Компанії можуть використовувати токени NFT для створення своїх торгових марок для реклами своїх продуктів у метавсесвіті. Токени NFT також можуть бути елементами гри, які можна придбати за реальні гроші.

 

Перш ніж витратити такий токен його треба купити або створити. Для створення треба розробити цифровий вміст, який пізніше буде перетворено на маркер (це може бути, наприклад, файл зображення). Після цього необхідно вибрати блокчейн-платформу, на якій буде працювати створений NFT-токен. Зараз найпопулярнішою є Ethereum. Ще треба сплатити комісію (її розмір залежить від платформи). Комісія виплачується криптовалютою. Якщо немає можливості сплатити комісію зразу, її можна сплатити тоді, коли токен продасться.

 

Для торгівлі токенами використовуються спеціальні біржі: OpenSea, Rarible та Nifty Gateway. Біржі пропонують можливість торгувати цифровими творами мистецтва, предметами колекціонування, а також аудіо- та відеофайлами. Щоб користуватися біржами, необхідно мати криптовалютний гаманець.

 

NFT-токени як інтелектуальна власність

 

Юридично токени NFT є інтелектуальною власністю та підлягають захисту авторських прав. Вони не мають окремого правового визначення і вписуються у визначення твору за ст. 1 розділ 1 Закону про авторське право). За законом твором вважається будь-який прояв творчої діяльності індивідуального характеру, встановлений у будь-якій формі, незалежно від його значення, мети та способу вираження. NFT-токен підходить під це визначення.

 

Відповідно до закону про авторське право, токен NFT є копією твору. Особа, яка купує токен NFT, не отримує автоматично авторські права чи права власності на вміст NFT. Щоб говорити про передачу авторських прав, продавець і покупець повинні укласти письмовий договір купівлі-продажу.

 

Токени NFT є дуже цікавим новим способом заробітку. Поки що складно визначити, наскільки він буде прибутковим. Бо далеко не кожен творець таких токенів сьогодні може знайти покупця, який готовий заплатити хорошу ціну.

 

На жаль, 80% колекцій токенів залишаються непроданими. Це зрозуміло, бо пропозиція токенів значно перевищує попит на них на ринку NFT. Тому обираючи саме такий спосіб віртуального заробітку треба бути обережними та прораховувати різні варіанти розвитку подій. А також розуміти, наскільки прибутковим може стати конкретний токен. Це допоможе не втратити, а заробити.

 

Поділитись:
Надіслати заявку
Остані публікації

Залишились запитання?

Напишіть нам та ми зв’яжемось з Вами найближчим часом