fbpx

Як відбувається розрахунок платежів в криптовалюті

Криптовалюти зараз стали і є дуже популярним засобом платежу. Роблячи оплату такою валютою, багато хто задумується, як, власне, розраховується цей платіж і чи вони не переплачують. Тому в нашій статті ми розкажемо, як же відбувається розрахунок платежів у криптовалюті. З чого складається цей платіж та який дохід отримує продавець. Власне, з доходу і почнемо.

 

Який дохід отримує продавець

 

Коли підприємець отримує оплату у вигляді криптовалюти за надану послугу, він ‘ суб’єктом провадження несільськогосподарської діяльності і визнає податкові надходження.

 

Відповідно до змісту ст. 14 розділ 1 Закону про ПДФО доходами від несільськогосподарської господарської діяльності вважаються належні суми, навіть якщо вони фактично не отримані, без урахування вартості повернутих товарів, наданих знижок і дисконтів. Для платників податку, які здійснюють продаж товарів і послуг, що підлягають оподаткуванню, доходом від такого продажу вважається дохід, зменшений на суму податку на товари і послуги.

 

Тобто, продавець оплачує податок відповідно до законодавства, а всі інші гроші отримує в якості доходу. Саме тому в ціну може бути закладений податок, тобто ціна буде трохи вищою.

 

Розрахунок платежів у криптовалюті

 

Також, щоб розуміти нюанси платежів в криптовалюті, треба розібратися, як підприємець розраховується з продажу отриманої віртуальної валюти.

 

Треба розуміти, що діяльність з продажу віртуальних валют, навіть якщо вона здійснюється в рамках підприємницької діяльності, включається не до доходу від підприємницької діяльності, а до доходу від грошового капіталу, який підлягає оподаткуванню за ставкою 19% і підлягає розрахунку в PIT-38.

 

Відповідно, продаж віртуальних валют, отриманих як винагорода – це дохід від грошового капіталу, який обліковується як окреме джерело доходу. І це підприємець не повинен фіксувати в податкових книгах своєї господарської діяльності.

 

Це означає, що підприємець, який здійснює криптовалютні платежі, має визнавати податковий дохід.

 

На підставі всієї інформації, викладеної вище, можна зробити висновок, що під час отримання платежу в криптовалюті підприємець стає зобов’язаним сплатити

19 відсотків податку. Відповідно, оплачуючи щось криптовалютою, треба бути готовими до того, що ціна може бути вищою саме на суму, еквівалентну 19-ти відсоткам податків.

Поділитись:
Надіслати заявку
Остані публікації

Залишились запитання?

Напишіть нам та ми зв’яжемось з Вами найближчим часом