Вашу заявку успішно надіслано.
Найближчим часом з Вами зв'яжеться наш менеджер.
Сьогодні бізнес, пов’язаний з криптовалютою є новою і прибутковою справою. В Польщі він з кожним роком набуває більшої і більшої популярності. Тому якщо є бажання почати якусь нову, цікаву і прибуткову справу, можна зупинитися саме на криптовалюті. Бо це не дуже складно і не потребує багато ресурсів. Але щоб нічого не втратити та не отримати штраф за порушення законодавства, треба знати основні правила ведення бізнесу, пов’язаного з віртуальною валютою.
Відкрити бізнес з віртуальною валютою може будь-який підприємець, але він повинен виконати певні умови. Щоб розуміти, чи може це зробити конкретна особа (фізична або юридична), для початку треба розібратися, які види діяльності входять в сферу роботи з віртуальними валютами.
Отже це:
Що стосується останньої вимоги, Закон не визначає, як саме знання чи досвід мають бути задокументовані. Це може бути завершення курсу чи навчання. Або запис у CEIDG, який підтверджує, що підприємець принаймні рік веде діяльність, пов’язану з віртуальними валютами. Коли йдеться про курси та тренінги, важливо, щоб вони включали юридичні чи практичні питання, пов’язані з діяльністю у сфері віртуальних валют. Варто пам’ятати, що не можна подавати неправдиві дані, бо підприємець підписує декларацію про притягнення до кримінальної відповідальності за подання недостовірної декларації.
Щоб подати заявку на внесення до реєстру, треба сплатити гербовий збір у розмірі 616 злотих, який перераховується на банківський рахунок мерії Катовіце.
В сфері бізнесу, пов’язаного з віртуальними валютами, є своя специфіка розрахунків. Закон про податок на прибуток визначає, що доходи від продажу віртуальних валют за оплату є доходами від грошового капіталу. Це положення також поширюється на доходи, отримані в рамках господарської діяльності.
а) обміну між віртуальними валютами та засобами платежу;
б) обміну між віртуальними валютами;
в) посередництва в обміні, зазначеному в пункті (а) або (б);
г) ведення рахунків обміну криптовалютами.
Продаж віртуальної валюти, навіть як частину підприємницької діяльності, вважається доходом від готівкового капіталу поза підприємницькою діяльністю. Цей дохід має бути внесений до податкової декларації PIT-38.
Займаючись таким видом бізнесу завжди треба пам’ятати, що діяльність у сфері віртуальних валют знаходиться під особливим наглядом Національного банку Польщі та Управління фінансового нагляду Польщі (KNF). Завдяки цьому кожного суб’єкта, з яким передбачається співпраця можна перевірити, переглянувши реєстр. Тому починаючи такий бізнес, варто самому дотримуватися всіх правил ведення діяльності та не забувати перевіряти компанії, з якими планується співпраця. Це допоможе уникнути неприємностей у вигляді втрати великих сум.
До зустрічі в Польщі!
Вашу заявку успішно надіслано.
Найближчим часом з Вами зв'яжеться наш менеджер.